Єврокомісія зареєструвала ініціативу про заборону торгівлі з окупованими територіями

 

Європейська комісія зареєструвала громадську ініціативу “Забезпечення відповідності спільної комерційної політики Угодам ЄС та міжнародному законодавству“.

Як ідеться в повідомленні на сайті Єврокомісії, документ пропонує прямо заборонити підприємствам ЄС будь-які експортно-імпортні операції з окупованими територіями, без посилання на жодну конкретну державу або регіон.

“Автори ініціативи закликають Єврокомісію запропонувати правовий акт на основі спільної комерційної політики, аби не дозволити юридичним особам ЄС імпорт продукції, що походить із незаконних поселень на окупованих територіях, або експорт на такі території, щоби зберегти цілісність внутрішнього ринку та запобігати сприянню у збереженні такої протизаконної ситуації”, – зазначається у повідомленні.

Єврокомісія дійшла висновку, що така ініціатива є прийнятною з правової точки зору, але поки що не проводила її аналізу по суті.

Після цього рішення Єврокомісія перегляне ініціативу з урахуванням додаткової інформації від її авторів та виходячи з прецедентних судових постанов щодо рішень попереднього складу Єврокомісії.

Тепер організатори зможуть розпочати збір підписів на підтримку ініціативи. Якщо протягом року будуть зібрані підписи не менш ніж мільйона людей у не менш ніж семи країнах ЄС, Єврокомісія буде зобов’язана формально реагувати на це подання.

Практика розгляду громадських ініціатив у європейських інституціях передбачена Лісабонською угодою ЄС і була започаткована у 2012 році. Відтоді Єврокомісія отримала 107 запитів, з яких 83 подання на впровадження громадських ініціатив були зареєстровані.

Читайте також:
РФ розширила перелік заборонених для ввезення з України продуктів

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна

[sendpulse-form id="91944"]