Мігранти у лівійських таборах вимушені торгувати сексом за чисту воду, – Amnesty International

 

Мігранти у таборах утримання у Лівії зазнають сексуального насильства з боку охоронців, у тому числі вони змушені торгувати сексом в обмін на чисту воду, їжу та доступ до санітарії.

Про це заявили в правозахисній організації Amnesty International.

У звіті йдеться про мігрантів, які висадилися у Лівії у 2020 і 2021 роках. Умови у таборах погані попри те, що нещодавно вони були підконтрольні міністерству внутрішніх справ Лівії.

Папа Римський Франциск та Генеральний секретар Організації Об’єднаних Націй Антоніо Гутерріш закликали їх закрити.

Можливо, ти хочеш свіжої води та ліжок… дай мені секс, щоб я міг звільнити тебе“, — цитує охоронця одна з кількох жінок, які розповіли, що охоронці ґвалтували або примушували жінок до сексу в обмін на чисту воду.

Amnesty International записала інтерв’ю із 53 біженцями та мігрантами віком від 14 до 50 років з таких країн, як Нігерія, Сомалі та Сирія. Більшість із них все ще перебували у Лівії та мали змогу тікати з таборів або ж мають доступ до телефонів.

Деякі вагітні жінки у таборах повідомили Amnesty, що їх неодноразово зґвалтували охоронці.

У 2017 році мігранти повідомляли про побиття, катування, відсутність санітарії та їжі у таборах.

Лівійська берегова охорона, що фінансуються Європейським Союзом, перехопила у морі і повернула до Лівії близько 15 000 людей за перші шість місяців цього року, заявили в Amnesty International. Це більше, ніж за весь 2020 рік. Хоча дані недостовірні, Amnesty International заявила, що близько 6100 людей були передані до таборів до кінця червня.

Попри перемир’я між ворогуючими угрупованнями Лівії із жовтня минулого року в рамках мирного плану, підтриманого ООН після падіння Муамара Каддафі в 2011 році, озброєні групи все ще тримають владу на місцях, а деякі контролюють табори мігрантів.

Деякі законодавці ЄС закликали Європейську комісію та виконавчу владу ЄС припинити фінансування берегової охорони, заявивши, що Лівія не є «безпечною країною» для мігрантів.

Читайте також:
Лівія звільнила українського моряка, якого утримувала з 2016 року

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна