Уряд відкоригував критерії для призначення житлових субсидій: що змінилося

 

Кабінет Міністрів України вніс зміни до ухвалених у квітні 2021 року правил отримання житлових субсидій на оплату житлово-комунальних послуг.

Міністерка соціальної політики Марина Лазебна на засіданні уряду оприлюднила уточнення, які уряд вніс до постанови про нові правила призначення субсидій, передає “Укрінформ”.

“Ми пропонуємо уточнити у рішенні уряду таке: не враховувати доходи від розміщення депозитів, адже банківські установи подають звіт до ДФС загальною сумою, і наразі відсутня персоніфікована інформація про доходи фізичних осіб від розміщення депозитів. Також ми пропонуємо до 100 тисяч гривень суму коштів на депозитному рахунку, перевищення якої позбавляє громадян права на отримання житлової субсидії. І пропонуємо не враховувати житлові приміщення , які перебувають у спільній, частковій або сумісній власності, а також ті, які знаходяться у сільській місцевості”, – зазначила Лазебна.

Окрім того, за словами урядовиці, ухваленим рішенням пропонується зробити автоматичне перепризначення субсидії тим домогосподарствам, у яких відсутні критерії, за яких житлова субсидія не призначається.

“Тобто рішення про призначення житлових субсидій таким домогосподарствам буде здійснено в автоматичному режимі органами соціального захисту населення на підставі інформації Мінфіну за результатами проведеної верифікації. Таким чином призначення житлової субсидії на наступний період домогосподарствам, які отримували житлову субсидію в опалювальному сезоні 2020- 2021 роках, буде проводитися без звернення громадян”, – зазначила міністерка.

Водночас Лазебна уточнила, що є винятки, зокрема, домогосподарства, яким була надана житлова субсидія у минулому опалювальному періоді.

“Це ті, які отримували субсидію у грошовій безготівковій формі, в кого вона була призначена за фактичним місцем проживання, і ті, кому субсидія була призначена без урахування окремих осіб з числа зареєстрованих у житловому приміщенні, які не проживають за місцем реєстрації. Тобто цим людям треба буде подати нові заяви і декларації”, – повідомила вона.

Унаслідок реалізації постанови, понад 2,5 млн домогосподарствам субсидія на наступний період призначатиметься автоматично без їхнього особистого звернення, “і тільки 15% домогосподарств необхідно буде оновити документи для її отримання”.

Лазебна зауважила, що проєктом постанови також передбачається застосування її норм з 1 травня 2021 року.

“Це дозволить уникнути непорозумінь під час призначення житлових субсидій, пов’язаних з відмінностями положень цих нормативно-правових актів”, – уточнила урядовиця й зауважила, що “всі подані у травні звернення за оформленням субсидії будуть опрацьовані з урахуванням оновлених критеріїв”.

Читайте також:
Уряд спростив призначення субсидій на комуналку для безробітних

Пенсіонери під час карантину не втратять субсидію у разі заборгованості, – міністерка соцполітики


〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна