Україна може набути колективний імунітет від COVID-19 через два роки, – дослідження

 

Україна ризикує не подолати пандемію COVID-19 у 2022 році і через дефіцит вакцин і вкрай низькі темпи вакцинації набути колективний імунітет лише у 2023 році.

Про це інформує пресслужба Національного технічного університету України “Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського” із посиланням на дослідження тенденцій вакцинації і погасання хвороби в різних країнах світу.

Дослідження провели науковці КПІ та Інституту епідеміології та інфекційних хвороб, ґрунтуючись на головному висновку нещодавньої доповіді McKinsey & Company (“When will the COVID-19 pandemic end?”) про те, що визначальним засобом подолання пандемії COVID-19 є масове щеплення населення.

“За умов збереження поточних темпів вакцинації Україна ризикує не подолати пандемію у 2022 році і набути колективний імунітет лише у 2023 році”, – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що Україна належить до країн із високим ризиком затяжного формування колективного імунітету через дефіцит вакцин і вкрай низькі темпи вакцинації – 1,8% однією дозою станом на 1 травня 2021 року.

У дослідженні науковці розділили країни світу на п’ять кластерів.

  • до першого увійшли США, Ізраїль, Велика Британія, Об’єднані Арабські Емірати, що досягли найбільших показників вакцинації населення (середній рівень щеплення перевищує 60%), і відповідно наблизилися до формування колективного імунітету в кінці 2-го – на початку 3-го кварталу 2021 року.
  • до другого кластера належать більшість країн Західної Європи та Канада. Вони можуть перейти до моделі колективного імунітету ближче до кінця 2021 року із затуханням процесу на початку 2022 року.
  • третій кластер склали Туреччина, окремі країни Центральної Європи, Марокко та Уругвай. У цих країнах рівень щеплення поки що не перевищує 20%, має місце не суворе дотримання карантинних норм, щоденна захворюваність і далі зростає. Ймовірно, йдеться у дослідженні, ці країни перейдуть до моделі колективного імунітету ближче до середини 2022 року.
  • четвертий кластер охоплює країни з високим рівнем захворюваності та повільною вакцинацією. До цієї групи, зокрема, увійшли Україна, Росія, Молдова, Грузія, Бразилія, Мексика, Індія та ряд інших країн. Середній рівень щеплення для країн цього кластера становить 4,5%, для України – 1,8%.
  • до п’ятого кластера увійшли Австралія, Китай, Аргентина, країни Південно-Східної Азії з порівняно низькими рівнями захворюваності, але і з повільними темпами вакцинування населення. Подолання пандемії в цих країнах може розтягнутися з горизонтом завершення кінець 2022-го – початок 2023 року.

Задля пришвидшення процесу формування колективного імунітету учені рекомендують дотримуватися всіх протиепідемічних заходів з посиленим епідемічним наглядом за COVID-19.

Читайте також:
В Україні офіційне число померлих від COVID-19 з початку пандемії перевищило 45 тисяч. ІНФОГРАФІКА


〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна