Хомчак: Мовні курси за кордоном пройшли понад 1,5 тисячі українських армійців

 

Понад півтори тисячі українських військових пройшли навчання на курсах мовної підготовки у 12 країнах світу.

Про це в середу, 28 квітня, повідомив головнокомандувач ЗСУ Руслан Хомчак, передає “Укрінформ”.

За його словами, вільне володіння англійською мовою особовим складом Збройним сил України суттєво допоможе у просуванні країни до НАТО та дозволить впроваджувати найкращі міжнародні практики в оборонній сфері.

Хомчак зазначив, що навчання українських військових в іноземних військових вишах започаткували ще 1992 року та здійснюється за різними напрямами.

Зокрема, йдеться про удосконалення рівня володіння іноземною мовою, про стажування, фахову підготовку, підвищення кваліфікації військових, професійну підготовку – здобуття оперативно-стратегічного та оперативно-тактичного рівнів освіти.

Наразі замовниками на підготовку військовослужбовців та працівників Збройних сил за кордоном є командувачі видів і родів військ (сил), керівники органів військового управління ЗСУ, командири військових частин.

За словами Хомчака, географія країн-партнерів, де проходить навчання особовий склад ЗСУ, досить широка і включає такі держави, як США, Канаду, Велику Британію, Німеччину, Польщу, Францію, Швейцарію, Угорщину, Австрію, Болгарію, Туреччину, Італію, Іспанію, Естонію, Словаччину, Словенію, Румунію, Литву, Латвію, Південну Корею та Китай.

“Навчання на курсах мовної підготовки за кордоном пройшли 1 596 осіб у США, Канаді, Угорщині, Польщі, Австрії, Великій Британії, Литві, Латвії, Естонії, ФРН, Туреччині, Італії та інших. На сьогодні за кордоном мову вивчають 18 військовослужбовців Збройних сил України в Естонії та Польщі”, – розповів головнокомандувач, додавши, що військові, які відбираються на навчання у вишах інших держав на курси з вивчення іноземної мови, повинні мати сертифікат з рівнем володіння іноземною мовою СМР-1 (стандартизований мовленнєвий рівень CMP, який складається з мовленнєвих профілів, визначених у стандарті NATO STANAG 6001, – “Н”).

Читайте також:
Український курсант Совенко став найкращим іноземним випускником британської академії сухопутних військ

Планування навчання, відбір кандидатів, їх підготовка та направлення на навчання здійснюється органами персоналу відповідних органів військового управління та військових частин, повідомив Хомчак.

Також він зазначив, що стажування українські військові проходили у майже 20 країнах світу.

“Фахову підготовку (стажування) у ВНЗ іноземних держав пройшли 1695 військовослужбовців та працівників Збройних сил України в Австралії, Болгарії, Великій Британії, Естонії, Індії, Італії, Канаді, Південній Кореї, Китаї, Литві, Нідерландах, Польщі, Румунії, Словаччині, Франції, ФРН, Хорватії, Чехії, Швейцарії. На сьогодні стажування в іноземних вишах проходять 74 військовослужбовці та чотири працівники Збройних сил України”, – повідомив Хомчак.

Він також уточнив, що кандидати, які відбираються на навчання, проходять тестування та співбесіди з представниками посольств тих країн, у які вони направляються на навчання.

Крім того, Хомчак повідомив, що наразі здобули освіту оперативно-стратегічного та оперативно-тактичного рівнів 404 офіцери ЗСУ у військових вишах Австралії, Великої Британії, Естонії, Іспанії, Італії, Канади, Південної Кореї, Польщі, США, Туреччини, ФРН та Франції. На сьогодні 10 офіцерів ЗСУ здобувають освіту оперативно-стратегічного рівня у вишах США та Великої Британії, а також 20 офіцерів – оперативно-тактичного рівня у вишах США, Великої Британії, Естонії, Південної Кореї, Туреччини, ФРН та Франції.

Кандидатури військовослужбовців, які відбираються для направлення на навчання у виші інших держав на курси оперативно-стратегічного та оперативно-тактичного рівнів, розглядаються на атестаційній комісії Збройних сил України та на Вищій атестаційній комісії Міністерства оборони України.

Читайте також:
Поки уряд гальмує: як волонтери провадять безплатні курси української мови на сході, півдні й півночі

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.
[sendpulse-form id="91944"]