Погром Тріумфальної арки в Парижі: які вироки отримали протестувальники, на відміну від дверей Банкової

 

Ольга Лень
журналістка, телеведуча каналу “Еспрессо

(FB)

Тут такий лайфхак від французів прибув. Якраз на ту тему, що вже тиждень мусолять всі провладні медіа на ефірах. Де двері, Антон Геращенко в ролі голосу Авакова і на підтанцьовці Арестович.

Отже. Суд Парижа аж щойно виніс вирок у справі про розграбування Тріумфальної арки, яке трапилося під час акції “жовтих жилетів”акції “жовтих жилетів” 1 грудня 2018 року.

Споруда дещо більш сакральна для Франції, ніж колишній осередок Компартії і гніздилище окупаційних адміністрацій на Банковій. На картинках яскраво видно, що розмалюванням дверей не обмежилися, хоч і воно мало місце. Зайшли в середину, купу всього побили. Тобто було повноцінне вторгнення, вандалізм, руйнування історичної пам‘ятки і збитки на мільйон євро.

На наступний день до Тріумфальної арки приїхав Еммануель Макрон і довго там заламував руки на руїнах. Ну і ґвалт у французьких медіа стояв цілком співвимірний з тим, який здійняла «зелена» обслуга через десяток написів на граніті і дві побиті шибки.

І що ж у підсумку, спитаєте ви? Мабуть, знайшли організаторів, як завивав учора Антон Геращенко? Розкрили задум «немирного протесту»? Всі сидять і, може, навіть когось розстріляли?

Ба-бах! Більшості фігурантів справи навіть умовного позбавлення волі не дали. Всього обвинувальні вироки отримали вісім осіб. Найсерйозніший вирок отримав 18-річний хлопець, який, як з’ясував суд по відео з місця подій, розбив двері Тріумфальної арки за допомогою вогнегасника. Його засудили до 8 місяців позбавлення волі УМОВНО. Тобто навіть не домашній арешт.

Іншим присудили штрафи в розмірі 100 євро і призначили по 70 годин громадських робіт. Зокрема, по 100 євро штрафів заплатять ті учасники погрому, кого суд визнав винними в крадіжці статуеток в формі Ейфелевої вежі і листівок із сувенірного магазину.

Голова суду назвала вирок символічним і зазначила, що найактивніших учасників погрому так і не вдалося знайти.

Суд Парижа пояснив ці незначні покарання тим, що фігуранти процесу не завдали значних пошкоджень історичному монументу. Хоча насправді, пошкоджену “жовтими жилетами” Тріумфальну арку повністю відновили лише за кілька місяців – до 8 травня 2019 року. Тобто не за три дні, як у нашому випадку.

Міністр культури Франції Франк Ристер заявив, що 1,2 мільйона євро було витрачено на відновлення пошкоджених статуй і обладнання всередині пам’ятки. А працював би у Зеленського, то зміг би і 10 мільйонів списати.

А чому так сталося у Франції, але не стається в Україні? Чому така різна реакція? Тому що у Франції дійсно правова держава, де в суді сидять не корупціонери і негідники. І президент Франції – не переляканий інфантил, якого оточують неадеквати.

І ще. Французька державність не рухнула. Демократія також на місці. Париж прекрасний. Протести трапляються й далі.

Читайте також:
Протестувальники набешкетували під ОП на 2 млн грн, але збитки для будівлі можуть зрости

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна