Антон Геращенко не мав права озвучувати ПІБ учасників акції на Банковій

 

Ольга Худецька,
журналістка

(FB)

Не пройду повз відосік Антона Геращенка, бо цю нефахову антидержавницьку дичину неможливо витримати.

1. Називати ПІБ підозрюваних ніякий Антон Геращенко і ніякі відосіки МВС не можуть.
“Ім’я фізичної особи, яка затримана, підозрюється чи обвинувачується у вчиненні кримінального правопорушення, або особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, може бути використане (обнародуване) лише в разі набрання законної сили обвинувальним вироком суду щодо неї або винесення постанови у справі про адміністративне правопорушення та в інших випадках, передбачених законом”. – це ч.4 ст 296 ЦК – Цивільного кодексу. Номер повністю збігається з статтею Кримінального кодексу “хуліганка” – теж ч.4 296 (ККУ), яку клеють підозрюваним, такий збіг.

2. Окрім імені, інші персональні дані (дату народження наприклад) – не можна поширювати без згоди особи, окрім як у випадках, визначених законом (їх тут немає), і лише в інтересах національної безпеки, економічного добробуту та прав людини. (ч.2 ст 13 Закону про захист персональних даних)

3. Звичайно, що не може представник влади безпідставно, без рішення суду стверджувати, що конкретно ця людина щось там обмалювала чи зробила, тим більше вчинила кримінальний злочин.

4. Особливо, якщо показують нам при цьому незрозумілу особу в темному мішкуватому одязі, непридатну навіть до опізнання на повсякденному рівні, не кажучи вже про точність, необхідну для потреб кримінальної справи, відповідні хоча б експертизи. Але найперше – рішення суду.

5. Слідство на етапі вручення підозр, але керівництво правоохоронних органів вже повідомляє про те, кого воно бачить винним і стверджує однозначно їх вину. Подібні твердження є впливом на суд та суспільство.

6. Але головне – це вплив на слідчих Нацполіції, яким профільне міністерство подає чіткий сигнал про те, яким має бути результат розслідування (підозра – це не результат, якщо що, це тільки перші кроки і вони можуть бути у хибних напрямках як щодо кваліфікації події так і щодо осіб, яким ці вчинки приписуються). На жаль, на практиці Нацполіція ще більше залежна від МВС, ніж на папері, тому вплив тут однозначний.

7. Сама форма подачі, де якісь теорії, версії та припущення МВС подаються як доконаний факт, підсилюються тенденційною відеонарізкою та лунають у ствердній формі від високих посадових осіб – це один в один повторення історії з підозрюваними у справі Шеремета. Це створення образу винного без доведеної вини.

8. Зверніть увагу, що відеонарізка – без вказання автора, до речі. Комунікації влади, на які ми заслужили.

9. Окремо ще зауважу – нагадування про домедичну допомогу на випадок, якщо “намір щодо мирного протесту не буде збігатись з бажаннями поліції” – у відео наведено як нібито підтвердження попередньої організації і спланованості розмальовки фасаду і решти дискотеки. Серйозно? Перша допомога як доказ? Захист від можливих необгрунтовано жорстких дій поліції – як доказ спланованості? Не нагадує, коли у дворах Хрещатика жорстоко добивали майданівців, якщо виявляли на них захисне спорядження?

10. “Вони хотіли тільки насильства та крові” та інші подібні написи вперемішку між блимаючими кадрами – це комунікація фахових правоохоронців? Замість з’ясувати, що відбулось і як це варто кваліфікувати, профільне відомство буде бавитись в телепатію і художні засоби? Коротше, справи кепські. Замість правоохоронної організації фахівців, які б вміли і могли розслідувати злочини проти громадян та держави – шайка політично вмотивованих клепальників відео, які переслідують кого їм треба засобами кримінальної юстиції тоді, коли їм треба, а не тоді коли каже закон.

А якщо раптом потрібно розслідувати справжній злочин і ніяк не можна від цього відкрутитись – починається призначення підходящих по типажу з тих, хто був довкола.

Читайте також:
МВС опублікувало прізвища причетних до заворушень на Банковій

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна