В Україні під час війни скорочення армії не буде, – начальник Генштабу

 

У процесі оптимізації штатної структури та приведення штатної чисельності Збройних сил України у відповідність до законодавства жоден бойовий підрозділ не скорочуватимуть.

Про це заявив начальник Генерального штабу ЗСУ, генерал-лейтенант Сергій Корнійчук в інтерв’ю “Укрінформу”, опублікованому в середу, 24 лютого.

“Нині уточнено поетапний порядок приведення штатної чисельності військ у відповідність до визначених законодавством показників. У процесі оптимізації штатної структури жоден бойовий підрозділ не може бути скорочено. Завдання – ще раз проаналізувати ефективність та доцільність нинішніх штатів управлінських структур, зокрема, з огляду на дублювання функцій та щодо небойових підрозділів”, – заявив Корнійчук, коментуючи приведення штатної чисельності ЗСУ у відповідність із законодавством України.

При цьому начальник Генштабу зазначив, що понад дев’ять тисяч військовослужбовців, призваних за мобілізацією, самовільно залишили військові частини й перебували в розшуку.

За його словами, законодавчі зміни дали змогу командирам у співпраці з прокуратурою та військовою службою правопорядку за певною процедурою виключити зі списків частину цих осіб, а на вивільнені посади набрати нових мотивованих людей, які нині проходять військову службу за контрактом.

“Поки триває війна, про скорочення війська не йдеться. Абсурдно навіть про це говорити. У процесі реформи жоден бойовий підрозділ не буде скорочено. Це чітка позиція керівництва Збройних сил України”, – наголосив генерал Корнійчук.

Натомість за словами начальника Генштабу, пропонуються інші шляхи оптимізації чисельності: “Виключити апарат Міноборони та підпорядковані йому установи, а також Головне управління розвідки Міноборони зі складу Збройних Сил, активніше запроваджувати аутсорсинг”. “Завдяки цьому Збройні сили будуть позбавлені невластивих їм функцій і займатимуться лише завданнями за призначенням”, – додав Корнійчук.

Читайте також:
Ризик відкритої агресії РФ проти України завжди існує, – начальник Генштабу

Вояж “слуг народу” на Донбас почався з жорсткої критики за скорочення армії. ВІДЕО


〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна