Торік про притулок у Польщі попросили 317 українців

 

У 2020 році за міжнародним захистом у Республіку Польща звернулося загалом майже 3 тисячі іноземців, що значно менше, ніж у 2019 році.

Про це інформує “Польське радіо”.

За даними Управління з питань іноземців, торік клопотання про надання міжнародного захисту у Польщі подало майже удвічі менше осіб, ніж попереднього року. У 2020 році таких заяв надійшло від 2,8 тис. осіб, а у 2019 році – від приблизно 4,1 тис.

За словами речника Управління з питань іноземців Якуба Дудзяка, у першій п’ятірці найчисельніше представлених країн походження іноземців були: Росія – 1 283 осіб, Білорусь – 407 осіб, Україна – 317 осіб, Афганістан – 120 осіб і Таджикистан – 87 осіб.

Дудзяк наголосив, що торік число іноземців, котрі просили статус біженця у країнах Європейського Союзу, зменшилося до найнижчого від 2013 року рівня.

За даними Європейського бюро підтримки надання притулку (EASO), торік міжнародний захист у країнах ЄС+, тобто в 28 країнах ЄС та у Норвегії і Швейцарії, попросило 461,3 тис. іноземців. Це на 31% менше, ніж в 2019 році. Майже одна третя виданих рішень була позитивна.

За словами Управління з питань іноземців, зменшення числа клопотань пов’язане в основному із пандемією коронавірусу та введеними у багатьох державах обмежень на подорожі. Особливо це стосувалося заявників із країн, котрі можуть користуватися безвізовим рухом – на 36% менше справі, ніж в 2019 році.

Головними країнами походження іноземців, які зверталися за міжнародним захистом у країнах ЄС+, були Сирія, Афганістан, Венесуела, Колумбія та Ірак.

За найновішими даними Управління з питань іноземців, у Польщі дійсні дозволи на перебування мають понад 244 тисяч громадян України.

Читайте також:
У Польщі назвали умову вакцинації українців, що перебувають на її території

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна