ОАСК скасував рішення міськради Києва про перейменування Московського проспекту на честь Бандери

 

Окружний адміністративний суд Києва визнав протиправним і скасував рішення Київської міськради “Про перейменування вулиць, проспектів та провулків у місті Києві”.

Як передає “Новинарня“, рішення датується 28 січня 2021 року, проте оприлюднене 2 лютого.

Згідно з матеріалами суду, 7 липня 2016 року Київською міською радою на першій сесії восьмого скликання було прийнято рішення N559/559 “Про перейменування вулиць, проспектів і провулків у місті Києві”, яким перейменовані:

  • вулиця Баумана — на вулицю Януша Корчака (Шевченківський р-н );
  • вулиця Кутузова — на вулицю Генерала Алмазова (Печерський р-н);
  • вулиця Суворова — на вулицю Михайла Омеляновича-Павленка (Печерський р-н);
  • провулок Кутузова — в провулок Євгена Гуцала (Печерський р-н);
  • проспект Московський — в проспект Степана Бандери (Оболонський та Подільський р-ни).

Позивач просив визнати протиправним дане рішення і дії Київської міської ради, а також скасувати його, адже “назви вулиць Кутузова, Суворова, провулку Кутузова, проспекту Московського не підпадають під підстави перейменування з підстав, викладених у Законі України “Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їх символіки”, оскільки вказані прізвища відсутні у списку осіб, створеного Українським інститутом Національної пам’яті, які підпадають під дію положень зазначеного Закону”.

28 січня 2021 року суд визнав протиправним і скасував це рішення столичної влади. Водночас суд відмовив у визнанні протиправними дій Київської міськради при прийнятті цього рішення.

Також суд стягнув на користь громадського союзу “Громадський контроль і порядок” суму сплаченого судового збору в розмірі 689 гривень за рахунок бюджетних асигнувань Київської міської ради.

Нагадаємо, у грудні 2019 року Апеляційний суд Києва підтвердив законність перейменування проспектів Московського та Ватутіна на проспекти Степана Бандери та Романа Шухевича.

25 червня 2019 року Окружний адміністративний суд Києва скасував рішення Київської міської ради про перейменування двох проспектів на честь Бандери та Шухевича.

1 серпня 2019-го Український інститут національної пам’яті подав апеляційну скаргу на рішення Окружного адміністративного суду міста Києва.

Читайте також:
Ставлення до постатей Бандери і Шухевича українці мають формувати самі, – Дробович

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна

[sendpulse-form id="91944"]