Архів національної пам’яті через відсутність фінансування опинився під загрозою

 

Ухвалений у вівторок, 15 грудня Верховною Радою державний бюджет на 2021 рік не передбачає коштів на будівництво Архіву національної пам’яті.

Про це повідомив директор архіву Ігор Кулик у фейсбуці.

“Друзі, бюджет на 2021 рік ухвалено. На жаль, коштів на будівництво Архіву національної пам’яті у ньому так і не з’явилося. Це означає, що реконструкція приміщення на Пухівській, 7 у Києві продовжує стояти на паузі з квітня 2020 року. Нуль у бюджеті на 2021 рік – це не вирок нашій інституції. Ми продовжуємо активно працювати, створювати нові просвітницькі продукти та допомагати вам знаходити інформацію про репресованих родичів в архівах”, – зазначив Кулик.

За його словами, пошуки шляхів для відновлення реконструкції Архіву тривають.

Рішення про створення Галузевого державного архіву Українського інституту національної пам’яті Кабінет Міністрів України ухвалив у грудні 2016 року.
Згодом уряд передав УІНП приміщення площею понад 11 тис. кв. м у Києві (вул. Пухівська, 7, корпус №5) для облаштування архіву інституту, площу якого після реконструкції можна збільшити до 18 тис. кв. м.

Концепцію реконструкції будівлі представили в липні 2020 року. Тоді директор Архіву Ігор Кулик заявив, що загальна вартість реконструкції, яка має тривати кілька років, становить 680 млн гривень, із них 400 млн гривень – будівельні роботи, 250 млн гривень – на обладнання.

Після її завершення туди перевезуть матеріали репресивних органів комуністичного тоталітарного режиму за 1917-1991 роки. Загалом планують зібрати чотири мільйони справ служб радянської міліції, прокуратури, судів, НКВС, КДБ, міністерства оборони, прикордонників.

Архів має стати найбільшим на пострадянському просторі.

Читайте також:
Рада ухвалила держбюджет на 2021 рік

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна