Суд у Гаазі підсумував попереднє розслідування щодо воєнних злочинів РФ проти України

 

Прокурор Міжнародного кримінального суду в Гаазі Фату Бенсуда оголосила про результати попереднього розслідування у справі “Ситуація в Україні”.

Про це 11 грудня повідомила пресслужба МКС.

“Сьогоднi я можу повiдомити, що в результаті ретельного та незалежного процесу розгляду, ситуація в Україні визнана такою, що вiдповiдає критеріям статуту [МКС] для відкриття розслідування. Зокрема, i без шкоди будь-яким іншим злочинам, що можуть бути встановлені протягом розслiдування, моя канцелярiя дiйшла висновку, що на цей час iснують розумнi пiдстави вважати, що широкий дiапазон дiянь, скоєних в контекстi ситуації в Україні, становлять воєнні злочини та злочини проти людяності в межах юрисдикції Міжнародного кримінального суду. Цi висновки, якi будуть розглянутi бiльш детально у нашiй щорiчнiй доповiдi щодо результатів проведення попереднього розслідування”, – заявила Фату Бенсуда, чий термін перебування на посаді прокурора Міжнародного кримінального суду наближається до завершення.

“Наступним кроком в цьому процесi має бути звернення до суддів Палати попереднього провадження Суду за дозволом на розслiдування. Це питання я маю намiр обговорювати з наступним прокурором, як тiльки його буде обрано, під час передачі справ. Тим часом моя канцелярiя буде робити все необхiдне, щоб забезпечити цiлiснiсть майбутніх розслідувань щодо ситуації в Україні”, – зазначила суддя.

Бенсуда додала: “Рухаючись в напрямку наступної стадії стосовно ситуації в Україні, я повною мiрою розраховую на пiдтримку влади України, а також однаково закликаю до спiвпрацi всi сторони конфлiкту”.

Своєю чергою заступник генерального прокурора України Гюндуз Мамедов назвав це рішення МКС черговим кроком для забезпечення правосуддя та притягнення до відповідальності винних у вчиненні найтяжчих злочинів на території Криму та Донбасу. Він підтвердив готовність України продовжувати двосторонню співпрацю.

За словами прокурора, Київ розраховує на розслідування та притягнення до відповідальності воєнних злочинців та їх пособників Міжнародним кримінальним судом.

“Завершення попереднього вивчення ситуації є важливим кроком та гарантією правосуддя, в тому числі над вищим політичним та військовим керівництвом країни-окупанта. Приємно відзначити, що докази, зібрані національними правоохоронними органами та прокуратурою спільно з українськими і міжнародними неурядовими організаціями, стали достатньою підставою та переконливими аргументами для найвищої міжнародної інстанції у сфері кримінальної юстиції”, – сказав Мамедов, якого цитує пресслужба ОГП.

Як відомо, попереднє розслiдування Міжнародного кримінального суду у справі “Ситуація в Україні” було вiдкрите ще 24 квiтня 2014 року на підставі заяви ad hoc Уряду України про визнання юрисдикції МКС. До неї згодом було приєднано другу заяву України, подану у 2015 році, щоб охопити ймовірні злочини, якi, як стверджується, тривають на території України протягом усього перiоду з 20 лютого 2014 року.

Читайте також:
Чекання Гааги. Як притягнути росіян до криміналу за Донбас і Крим

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна

Не проґавте найцікавіше!

Раз на тиждень ми відправляємо дайджест із вартими уваги статтями "Новинарні".