У Сухопутних військах проаналізували конфлікт в Карабасі та визначилися, чим треба оснащувати піхоту

 

У Сухопутних військах Збройних сил України провели триденну конференцію щодо вивчення уроків азербайджано-вірменського конфлікту. За її результатами визначились з тим, над чим треба працювати, щоб бути сильними в сучасних умовах ведення бойових дій.
Так, зокрема, українськомц війську потрібні автоматизовані системи управління, ударні безпілотники, засоби протиповітряної оборони та радіоелектронної боротьби. 

Про це повідомив командувач Сухопутних військ Збройних сил України генерал-полковник Олександр Сирський в інтерв’ю Defense Express, яке опубліковане в п’ятницю, 11 грудня.

Зазначається, що одним з головних висновків є те, що для того, щоб відповідати сучасним трендам ведення бойових дій, треба впроваджувати нові технології управління військами за рахунок створення єдиного інформаційного контуру обробки інформації, підготовки управлінських рішень та управління військами на полі бою.

“Наразі нам потрібна сучасна система управління. Кардинальне збільшення на полі бою сучасних систем розвідки, безпілотних літальних апаратів, роботизованих систем, а також значне підвищення їх можливостей, формує вкрай високі вимоги, як до систем передачі даних, так і до систем їх обробки та автоматизації вироблення управлінських рішень” – зазначив Сирський.

Він також наголосив на необхідності більш широкого впровадження сучасних безпілотних систем:

“За результатами аналізу ходу операцій та результатів азербайджано-вірменського конфлікту ми вважаємо за доцільне продовжити нарощування оснащення Збройних сил України безпілотними авіаційними комплексами (БпАК), у тому числі в ударному варіанті”.

Також потрібно вирішувати питання з оснащенням підрозділів тактичного та оперативно-тактичного рівня сучасними ударними БпАК, яких наразі в Сухопутних військах немає.

“Якщо, проблема оснащення Збройних сил України оперативно-тактичними БпАК знаходить вирішення, за рахунок закупівлі та налагодження виробництва турецьких комплексів Bayraktar TB2, що вправно показали себе в ході азербайджано-вірменького та ряду інших конфліктів, то проблема оснащення підрозділів тактичної ланки Сухопутних військ України сучасними розвідувально-ударними безпілотними комплексами ще очікує на своє рішення. Ми маємо ряд думок з цього приводу і вже висунули відповідні пропозиції”, – заявив командувач Сухопутних військ.

Начасі і переозброєння українських піхотинців новітніми системами ППО, що, в тому числі, здатні вчасно виявляти та вражати малорозмірні цілі, сучасними засобами РЕБ та протидії БПЛА, а також високоточними ударними системами.

“Ми також повинні підвищувати власні спроможності щодо протидії БпАК противника, зокрема шляхом переозброєння на сучасні засоби ППО та радіоелектронної боротьби, що здатні ефективно боротися з безпілотниками. Також необхідно, розвивати спроможності щодо ведення бойових дій в особливих умовах, зокрема, враховуючи умови Сходу України – в умовах щільної урбанізованої забудови. А для цього треба адаптувати оснащення військ – за рахунок впровадження нових, сучасних систем ОВТ, в тому числі роботизованих, здійснити перехід на використання високоточних ударних систем, забезпечити підвищення ефективності дій військ за рахунок поліпшення їх керованості, забезпеченості розвідувальною інформацією, що має надходити в режимі реального часу”, – зазначив генерал-полковник Олександр Сирський.

Він також додав, що не слід забувати і про критичну важливість інформаційної протидії та роботи з населенням:

“Особливу увагу маємо звернути на інформаційну боротьбу, захист від інформаційного впливу противника, які повинні вестися постійно, а також – на роботу органів цивільно-військового співробітництва, роль яких в наших конкретних умовах може бути однією з визначальних”.

Читайте також:
Тактичні навчання на ШирЛані: з Javelin, Bayraktar, “Стугнами” та “Корсарами”. Плюс досвід Нагірного Карабаху. ФОТО

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна

Не проґавте найцікавіше!

Раз на тиждень ми відправляємо дайджест із вартими уваги статтями "Новинарні".