На Херсонщині школярів змусили святкувати захоплення Криму більшовиками. УІНП звернувся до Міносвіти

 

У Херсонській області школи Присиваської сільської об’єднаної територіальної громади масштабно відзначали події, пов’язані зі встановленням радянської влади на території України.

Про це повідомила пресслужба Українського інституту національної пам’яті.

Більшовицьку дату – 100-річчя форсування червоноармійцями озера Сиваш вирішили відсвяткувати освітяни у Чаплинському районі.

Школярам демонстрували пропагандистський художній фільм “Маршал революції” про радянського воєнного діяча Михайла Фрунзе, влаштували для дітей одноденний тематичний піший похід “Стежками бойової слави”, провели конференцію для учнів старших класів та урок історії України для 7-8 класів, присвячені “100-й річниці форсування Сиваша під час Громадянської війни 1917-1921 років”.

Інститут національної пам’яті звернувся до Міністерства освіти України з проханням вжити відповідних заходів, щоб унеможливити повторення таких ситуацій у навчальному процесі.

“Зазначені заходи порушили чинне законодавство та фактично містили пропаганду комуністичного тоталітарного режиму й підміну понять про Українську революцію 1917–1921 років, що може призвести до формування в учнів спотворених уявлень про українське державотворення”, – йдеться у повідомленні УІНП.

В Інституті наголосили, що порушені були:

  • ЗУ “Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки” та закон “Про правовий статус та вшанування пам’яті борців за незалежність України у XX столітті”, попри які учні вищезгаданої об’єднаної територіальної громади були залучені до комеморативних практик зі вшанування подій, пов’язаних зі встановленням радянської влади на території України.
  • ЗУ “Про освіту”, згідно з яким освіта в Україні ґрунтується на засадах гуманізму, демократії, національної свідомості, взаємоповаги між націями і народами. Статтею шостою зазначеного закону одним з основних принципів освіти в Україні визначено гуманізм, демократизм, пріоритетність загальнолюдських духовних цінностей, а також органічний зв’язок з національною історією, культурою та традиціями.
  • Пункт 2 Указу Президента України від 22 січня 2016 року No 17/2016 “Про заходи з відзначення 100-річчя подій Української революції 1917–1921 років”, згідно з яким вшанування подій та видатних учасників Української революції 1917–1921 років визначено одним з пріоритетів діяльності органів державної влади на 2017– 2021 роки.

Як відомо, перехід через озеро Сиваш відбувався під час Перекопсько-Чонгарської наступальної операції (7-17 листопада 1920 року) військ Південного фронту Робітничо-селянської Червоної армії під командуванням Михайла Фрунзе проти “Російської армії” генерала Петра Врангеля. Події призвели до захоплення та окупації Криму більшовиками.

Читайте також:
У Каховці демонтували пам’ятну дошку більшовикам, яку нещодавно відновили


〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна