У п’ятницю, 30 жовтня, Державна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій змінила карантинне зонування в Україні, “червоними” з наступного тижня будуть одинадцять обласних центрів, столиця залишається “помаранчевою”.
Розподіл на нові зони почне діяти з опівночі 2 листопада, повідомив міністр Кабінету Міністрів Олег Немчінов у телеграмі.
Порівняно з попереднім зонуванням, до “червоної” карантинної зони потрапив Ужгород і деякі райони Закарпаття, натомість Тернопіль з 2 листопада перейде з “червоної” зони в “помаранчеву”.
Загалом у “червоній” зоні з понеділка перебуватимуть одинадцять обласних центрів, раніше їх було десять.
Із обласних центрів до “червоної” зони потрапили Ужгород, Івано-Франківськ, Рівне, Чернівці, Хмельницький, Житомир, Харків, Полтава, Миколаїв, Суми і Чернігів.
Міністр зазначив, що до “червоної” зони за рішенням комісії буде віднесено:
- Володимир-Волинський, Ковель та Нововолинськ, Іваничівський, Ківерцівський та Турійський райони Волинської області;
- Слов’янський район Донецької області;
- Житомир, Бердичів, Коростень, Малин та Новоград-Волинський, Андрушівський, Бердичівський, Ємільчинський, Житомирський, Коростишівський, Лугинський, Любарський, Народицький, Овруцький, Попільнянський, Романівський, Черняхівський та Чуднівський райони Житомирської області.
- Ужгород та Берегове, Великоберезнянський, Перечинський та Ужгородський райони Закарпатської області;
- Пологівський район Запорізької області;
- Івано-Франківськ та Тисменицький район Івано-Франківської області;
- Бориспіль, Васильків, Обухів, Переяслав, Фастів та Обухівський райони Київської області;
- Марківський та Троїцький райони Луганської області;
- Пустомитівський та Сокальський райони Львівської області;
- Миколаїв Миколаївської області;
- Біляївка, Ізмаїл та Теплодар, Балтський, Березівський, Іванівський, Лиманський, Овідіопольський, Подільський, Савранський, Саратський та Татарбунарський райони Одеської області;
- Полтава Полтавської області;
- Рівне та Острог, Демидівський, Зарічненський, Здолбунівський, Костопільський, Млинівський та Острозький райони Рівненської області;
- Суми та Лебедин, Сумський район Сумської області;
- Бережани, Кременець та Чортків, Гусятинський, Заліщицький, Козівський, Монастириський, Підволочиський, Підгаєцький, Тернопільський та Шумський райони Тернопільської області;
- Харків, Богодухівський та Золочівський райони Харківської області;
- Хмельницький, Кам’янець-Подільський, Нетішин, Славута та Шепетівка, Білогірський, Віньковецький, Волочиський, Городоцький, Дунаєвецький, Кам’янець-Подільський, Летичівський, Славутський, Старосинявський, Теофіпольський та Ярмолинецький райони Хмельницької області;
- Ватутіне, Золотоноша, Канів та Сміла, Монастирищенський та Тальнівський райони Черкаської області;
- Чернівці та Новодністровськ, Вижницький, Заставнівський, Кіцманський та Хотинський райони Чернівецької області;
- Чернігів та Варвинський район Чернігівської області.

У “помаранчевій” зоні такі міста: Київ, Вінниця, Луцьк, Дніпро, Авдіївка, Мукачево, Запоріжжя, Бердянськ, Біла Церква, Кропивницький, Лисичанськ, Львів, Одеса, Гадяч, Тернопіль, Херсон, Черкаси, Конотоп, Ізюм.
У “жовтій” зоні: Гола Пристань, Каховка і Нова Каховка.
У “зеленій” зоні – лише Горностаївський і Скадовський райони Херсонської області.(тижнем раніше таких населених пунктів було 27).
Нагадаємо основні відмінності між карантинними зонами:
- У “червоній” зоні забороняється робота громадського транспорту. Дозволяється тільки висадка пасажирів з транспорту, який курсує транзитом, і з міжобласного транспорту (додатково до обмежень “помаранчевої” зони).
- У “помаранчевій” зоні заборонена діяльність об’єктів розміщення (хостелів, туристичних баз і т.д.), крім готелів; діяльність розважальних закладів, ресторанів в нічний час; планові госпіталізації в лікарнях; робота спортзалів, фітнес-центрів, закладів культури; прийом нових змін в дитячі табори. Масові заходи дозволені в кількості 1 людина на 20 квадратних метрів і за участі не більше 100 осіб (додатково до обмежень “жовтої” зони).
- У “жовтій” зоні не можна відвідувати установи соціального захисту, в яких перебувають люди похилого віку, крім тих, які надають послуги кризового втручання (додатково до обмежень “зеленої” зони).
- У “зеленій” зоні діють такі обмеження: перебування в громадських будівлях дозволено тільки в масках або респіраторах; проведення масових заходів з розрахунку не більше однієї людини на п’ять квадратних метрів; кінотеатри можуть працювати із заповненою на 50%, перевезення пасажирів в громадському транспорті здійснюється тільки на сидячих місцях.
Читайте також:
COVID-19: Україна за добу оновила рекорди за трьома показниками
Унікальних переглядів: 36