Зеленський затвердив Стратегію національної безпеки України

 

Президент Володимир Зеленський підписав указ щодо введення в дію рішення Ради національної безпеки й оборони та затвердження Стратегії національної безпеки України.

Відповідний указ № 392/2020 глава держави підписав у понеділок, 14 вересня, повідомляє  пресслужба президента.

“Документ вводить у дію рішення РНБО від 14 вересня 2020 року “Про Стратегію національної безпеки України” та затверджує відповідну Стратегію”, – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що Стратегія національної безпеки визначає основні напрями державної політики у сфері нацбезпеки, зокрема:

 • пріоритети національних інтересів України та забезпечення національної безпеки, цілі та основні напрями державної політики у сфері національної безпеки;
 • поточні та прогнозовані загрози національній безпеці та національним інтересам України з урахуванням зовнішньополітичних та внутрішніх умов;
 • основні напрями зовнішньополітичної діяльності держави для забезпечення її національних інтересів і безпеки;
 • напрями та завдання реформування й розвитку сектору безпеки і оборони; ресурси, необхідні для її реалізації.

У Стратегії визначено, що Україна прагне миру, який є запорукою розвитку держави, а людина, її життя та здоров’я, честь і гідність, недоторканність і безпека – найвища соціальна цінність.

“Кінцевою метою реалізації Стратегії є утвердження вільної, заможної, безпечної України, в якій панує право, де кожен може реалізувати свої таланти та здібності, де люди дихають чистим повітрям, п’ють чисту воду та з якою пов’яжуть долю їхні діти й онуки”, – йдеться в повідомленні.

Стратегія ґрунтується на трьох основних засадах державної політики у сфері національної безпеки:

 • стримування – розвиток оборонних і безпекових спроможностей для унеможливлення збройної агресії проти України;
 • стійкість – здатність суспільства та держави швидко адаптуватися до змін безпекового середовища й підтримувати стале функціонування, зокрема шляхом мінімізації зовнішніх і внутрішніх уразливостей;
 • взаємодія – розвиток стратегічних відносин із ключовими іноземними партнерами, насамперед з Європейським Союзом і НАТО та їхніми державами-членами, США, прагматичне співробітництво з іншими державами та міжнародними організаціями на основі національних інтересів України.

Пріоритетами національних інтересів визначаються:

 • відстоювання незалежності й державного суверенітету;
 • відновлення територіальної цілісності у межах міжнародно визнаного державного кордону України;
 • суспільний розвиток, насамперед розвиток людського капіталу;
 • захист прав, свобод і законних інтересів громадян України;
 • європейська та євроатлантична інтеграція.

Водночас в ОП проінформували, що у Стратегії враховані останні зміни ситуації у сфері національної безпеки та оборони, що пов’язано з кризовими явищами у світовій економіці, появою нових чинників, які впливають на стан міжнародного безпекового середовища, поширенням хвороби COVID-19, а також посиленням небезпеки виникнення надзвичайних ситуацій природного й техногенного характеру.

Читайте також:
“Найбільша загроза – Росія”: Дуда затвердив стратегію нацбезпеки Польщі

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Не проґавте найцікавіше!

Раз на тиждень ми відправляємо дайджест із вартими уваги статтями "Новинарні".