Рада доручила до 1 грудня провести конкурс на найкращий ескіз Великого Герба

 

Верховна Рада ухвалила постанову “Про оголошення конкурсу на кращий ескіз Великого Державного Герба України”.

На позачерговому засіданні у вівторок, 25 серпня, відповідне рішення підтримали 279 народних депутатів.

Відтак Рада доручила Кабінету Міністрів провести конкурс на найкращий ескіз Великого Державного Герба.

У термін до 1 жовтня 2020 року уряд має утворити організаційний комітет, розробити та затвердити відповідні положення, а також вирішити питання щодо фінансового та матеріально-технічного забезпечення організації та проведення конкурсу.

Після цього до 1 листопада КМУ необхідно здійснити всебічне суспільне обговорення ескізу великого Державного Герба, а до 1 грудня — визначити переможця та подати на розгляд Верховної Ради пропозиції, встановлені за результатами конкурсу.

Відповідно до частини першої статті 20 Конституції, державними символами України є Державний Прапор, Державний Герб і Державний Гімн.
Водночас, згідно із частинами третьою та четвертою статті 20 Основного закону, Великий Державний Герб установлюється з урахуванням малого Державного Герба та герба Війська Запорізького законом, що приймається не менш як двома третинами від конституційного складу Верховної Ради. Головним елементом великого Державного Герба є Знак Княжої Держави Володимира Великого (Малий Державний Герб).

Частина шоста статті 20 Конституції передбачає, що опис державних символів і порядок їх використання встановлюються законом, що приймається не менш як двома третинами від конституційного складу парламенту.

Співавторами проєкту постанови №3994 “Про оголошення конкурсу на кращий ескіз великого Державного Герба України” виступили зокрема Голова ВР Дмитро Разумков, перший віцеспікер Руслан Стефанчук і перший заступник керівника депутатської фракції політичної партії “Слуга народу” Олександр Корнієнко. Відповідний документ вони зареєстрували в парламенті 18 серпня.

Читайте також:
Посольство України вимагає від поліції Британії прибрати тризуб із переліку екстремістської символіки

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна