Путін видав указ, який дозволяє використовувати ядерну зброю у відповідь на загрозу майну РФ


 

Президент Росії Володимир Путін видав указ про основи російської політики у сфері ядерного стримування.
В документі перераховано обставини, які дозволяють застосування Росією ядерної зброї.

Відповідний указ російського президента розміщений на офіційному порталі правової інформації у вівторок, 2 червня.

Згідно з документом, Росія має право застосувати ядерну зброю у відповідь на атаку на її об’єкти інфраструктури, або коли під загрозу буде поставлено саме існування держави.

При цьому ядерний потенціал можна використовувати навіть у разі нападу на РФ з застосуванням неядерної зброї масового ураження, а також звичайної зброї.

“Російська Федерація залишає за собою право застосовувати ядерну зброю у відповідь на застосування проти неї та (чи) її союзників ядерної зброї та інших видів зброї масового ураження, а також у випадку агресії проти Російської Федерації із застосуванням звичайної зброї, коли під загрозу буде поставлено саме існування держави”, – йдеться у документі.

Рішення про застосування ядерної зброї ухвалюється виключно президентом Росії.

За інформацією російських ЗМІ, станом на 2017 рік у Росії ймовірно знаходилося близько 286 пускових установок ракетних комплексів міжконтинентальних балістичних ракет.

У 2018 році в складі стратегічних ядерних сил РФ перебували 1420 ядерних боєзарядів.

Крім того, станом на 2018 рік Росія мала 11 атомних підводних човнів з балістичними ракетами.

Як інформувала “Новинарня“, у НАТО випадково розкрили місця розміщення ядерної зброї в Європі.

Читайте також:
Ядерну зброю у світі скорочують, але продовжують модернізувати – SIPRI〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна