Національний центр Довженка оголосив про настання неплатоспроможності

 

Національний центр Олександра Довженка повідомив про настання стану неплатоспроможності: обігові кошти підприємства вичерпалися.

Відповідну заяву поширила пресслужба інституції в четвер, 28 травня.

Зазначається, що на початку 2020 року центр не отримав плановане державне фінансування.

“Однією з причин незатвердження паспорту є саботаж керівництвом Державного агентства України з питань кіно своїх обов’язків у частині організації бюджетного процесу та подання в Мінфін занижених показників фінансування Центру”, – йдеться в заяві.

В інституції наголошують: оскільки бюджетними коштами покривається 70% заробітного фонду центру, станом на травень невиплаченою лишається заробітна плата працівників за січень та лютий 2020.

“Зважаючи на відсутність фінансування, адміністрацією центру було прийнято рішення переведення всього особового складу в простій в березні-травні зі збереженням 2/3 окладу”, – інформують у пресслужбі.

Весь дохід від господарської діяльності за березень-квітень, кажуть у центрі, спрямували на виплати заборгованості по зарплаті.

“Центр власним коштом здійснював сплату необхідних податків та зборів, оплату комунальних послуг та охорони, забезпечуючи збереженість фільмофонду, архівного та музейного фондів. Однак через введення на території України карантину основний дохід Центру, який на 70% складається з доходу від оренди нерухомості та проведення заходів, в березні-квітні було повністю втрачено. Обігові кошти підприємства вичерпано“, – підкреслили співробітники.

З кінця травня, йдеться в заяві, центр нездатен більше сплачувати обов’язкові податки та існуючі зобов’язання за договорами.

А поновлення бюджетного фінансування в зв’язку з незатвердженням паспорту бюджетної програми найближчим часом не прогнозується.

Звернення до Міністерства культури та інформаційної політики та Комітету Верховної Ради з питань культури та інформаційної політики з проханням поновити гарантоване законом бюджетне фінансування інституції результатів не дали, додають в Довженко-центрі.

“Як член Міжнародної федерації кіноархівів Центр змушений повідомити правління федерації про загрозу цілісності унікального фільмофонду, охорону та дотримання кліматичних умов зберігання котрого далі забезпечувати змоги немає”, – йдеться в заяві.

Як відомо, Національний центр Олександра Довженка (Довженко-Центр) — державний фільмофонд України, аудіовізуальний архів, що забезпечує збереження, дослідження, популяризацію та реставрацію національної кіноспадщини.

Читайте також:
Рада підтримала фінансування культури в 2020 році на понад 7,5 млрд грн

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна

[sendpulse-form id="91944"]