Російська агресія проти України повернула на нашу землю політичні репресії, – МЗС

 

Міністерство закордонних справ України закликає міжнародну спільноту вжити всіх заходів, щоб покласти край масовим та системним репресіям, які Росія шостий рік влаштовує на окупованих українських територіях.

Про це йдеться в заяві МЗС України до Дня пам’яті жертв політичних репресій.

“17 травня Україна вшановує пам’ять жертв тоталітарної ідеології СРСР. Схиливши в скорботі голови, ми згадуємо мільйони селян, навмисно замучених до смерті голодоморами, українських патріотів, національну еліту, письменників, митців, науковців, священиків, просто невинних людей, брутально знищених під час Великого терору, згадуємо тих, кого кинули в тюрми й табори ГУЛАГу, депортували, вислали на поселення”, – зазначили в МЗС.

“Уся правда про злочини радянського режиму відкрилася нам із запізненням у кілька десятиліть, уже в незалежній Україні. Ми нарешті почали усвідомлювати масштаби злочину, вчиненого проти нашого народу, весь жах і глибину трагедії, яка випала на його долю. Однак попереду ще довгий шлях усвідомлення усієї правди про ці злочини не лише українцями, а й міжнародним співтовариством.
І йдеться, на жаль, не лише про минуле. Російська агресія проти України повернула на нашу землю і політичні репресії”, – наголосили в зовнішньополітичному відомстві.

В МЗС нагадали, що в окупованому РФ Криму вже шостий рік поспіль масово порушуються права людини, української та кримськотатарської національної спільноти. Продовжуються убивства, викрадення активістів, сфабриковані судові процеси, незаконні ув’язнення, безпідставні арешти та обшуки, залякування.

“На даний час понад сто українських  громадян утримуються за політичними мотивами в Росії та окупованому Криму, більшість з них є кримськими татарами”, – йдеться в заяві.

Ще жахливішою є ситуація в окупованих районах Донбасу, де розстріли й убивства українських військовополонених та місцевих патріотів, викрадення людей, катування й приниження стали повсякденним явищем, констатували в дипломатичному відомстві.

“Міністерство закордонних справ України закликає міжнародну спільноту, весь демократичний світ звернути особливу увагу на масові й системні репресії, що вже шостий рік поспіль відбуваються на окупованих Росією українських територіях і вжити усіх заходів, щоб покласти край цьому жахливому явищу”, – зазначено в заяві.

Читайте також:
Пам’яті 10 мільйонів: в Україні вшановують жертв політичних репресій

 

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна