Офіс генерального прокурора заявляє, що продовжує досудове розслідування подій біля Дебальцевого на півночі Донецької області в січні-лютому 2015 року, збираються докази і встановлюються причетні.
Про це у вівторок, 18 лютого, йдеться у повідомленні пресслужби ОГП.
“Зокрема, аналізуються телефонні переговори високопоставлених посадових осіб Збройних сил РФ, учасників незаконних збройних формувань РФ, а також трафіки з’єднань операторів мобільного зв’язку. За їх результатами будуть призначені експертизи з ідентифікації причетних осіб по голосу, а також комплекс інших слідчих і процесуальних дій” , – повідомляє пресслужба ОГП.
За версією слідства, до втрат серед українських військовослужбовців, озброєння і техніки під час бойових дій під Дебальцеве “призвела військова агресія Збройних сил РФ”, яка полягала в обстрілі окремих районів Донецької області з території Росії і подальше пряме вторгнення на територію України, а також в скоєнні військовослужбовцями РФ військових злочинів.
На даний момент за підсумками розслідування було повідомлено про підозру низці посадових осіб Збройних сил РФ, які безпосередньо здійснювали керівництво і координацію бойових дій проти сил АТО в зазначений період.
Зокрема, йдеться про:
Всі зазначені військовослужбовці ЗС РФ оголошені в розшук, суд надав дозвіл на їхнє затримання.
Підозрюваним інкримінується посягання на територіальну цілісність і недоторканність України та участь у веденні агресивної війни. Максимальна санкція за цими статтями – довічне позбавлення волі.
Читайте також:
5 років Дебальцевого: імена всіх загиблих українців
〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні".
〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції. Become a Patron!
Ми виправдовуємо довіру!
......
〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter.