У дисертації голови освітнього комітету Ради Сергія Бабака виявили плагіат

 

Голова Комітету з питань науки, освіти та інновацій Верховної Ради, нардеп від “Слуги народу” Сергій Бабак став плагіатором 2019 року за версією групи науковців “Дисергейт”.

У його докторській дисертації виявили текстові запозичення.

Про це вчені повідомили під час церемонії нагородження “переможців” відзнаки “Академічна негідність 2019” в ефірі волонтерського громадського телебачення I-UA.TV, передає “Українська правда”.

“Історія з плагіатом Бабака розпочалася ще три роки тому, восени 2016 року, коли в декількох групах у Фейсбуці, де присутні науковці, з’явилася інформація про плагіат в його публікації з роботи російського студента. Копнули глибше, і навесні з’явилося викриття, що Бабак і в докторській дисертації запозичував чужі тексти”, – розповіла кандидатка економічних наук Світлана Вовк.

Тому група науковців чекає на реакцію партії “Слуга народу” та на заходи щодо порушника академічної доброчесності, оскільки Бабака до ВР обрали від цієї партії.

Академічна негідність — громадська антипремія. “Відзначення” академічно недоброчесних науковців України розпочали із 2016 року, після усвідомлення неможливості притягнути до відповідальності викриту на масових текстових запозиченнях Катерину Кириленкодружину віцепрем’єр-міністра України.

З метою вплинути на ситуацію засилля академічного плагіату, псевдонауки та фальсифікацій в Україні, учені-фізики запропонували давати своєрідну “чорну мітку” негідним носіям наукових ступенів та вчених звань.

Активісти громадської ініціативи “Дисергейт” запропонували публічно «нагороджувати» негідних науковців. Уперше вручення заслужених відзнак відбулося в грудні 2016 року.

Викритих в академічному плагіаті, поширенні псевдонаукових тверджень, корупційних та інших зловживаннях науковців України висувають журналісти й активісти упродовж року. Тому будь-який представник науково-освітньої спільноти України, за наявності підтверджених публікаціями фактів таких порушень, має можливість висунути у Facebook-групах науковців та освітян власного кандидата у таких номінаціях: “Плагіатор року”, “Людина, яка займається псевдонаукою”, “Фальсифікатор року”, “Токсичний ректор року”, “Смітниковий журнал року”, “Розголос року”, “Посіпака року”.

Читайте також:
Московський університет “позичив” для своєї реклами фото львівського УКУ

Як канал ZIK зганьбився з “патріотичними мотиваторами”, назвавши Альпи Карпатами

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.
[sendpulse-form id="91944"]