“Король контрабанди” Альперін вийшов із СІЗО

 

Одеський бізнесмен Вадим Альперін, якого називають “хрещеним батьком (або королем) контрабанди”, вийшов із СІЗО.

За бізнесмена внесли заставу в розмірі 70 мільйонів гривень, повідомляє “Слово і діло”.

Увечері понеділка, 2 грудня, Альперін опублікував допис у фейсбуці. Зазначивши, що про нього “давно не було свіжих новин”, бізнесмен “вирішив їх підкинути”. Він привітав Київ із першим снігом і зізнався, що “вдихнути на повні груди морозне повітря свободи особливо приємно”.

Як писала “Новинарня“, Альперіна підозрюють в організації схеми із розмитненням імпортованих товарів за заниженими цінами.

30 листопада Вищий антикорупційний суд призначив “королеві контрабанди” запобіжний захід у вигляді тримання під вартою на строк 60 днів (до 25 січня) із правом внесення застави у сумі 36 тисяч 440 прожиткових мінімумів, тобто 70 млн грн.

В разі внесення застави суд зобов’язав Альперіна здати паспорти, носити електронний браслет, з’являтися за першою вимого до правоохоронців.

Сторона обвинувачення доводила існування ризиків впливу на свідків, знищення доказів, втечі тощо Альперіним у випадку перебування на волі.

За даними слідства, Альперін міг впливати на хід попереднього розслідування правоохоронців (2017-18 роки), пропонував (а, можливо, й давав) тисячі доларів хабарів правоохоронцям, суддям, прокурорам.

За словами сторони обвинувачення, дані, вилучені з телефона та електронної пошти Альперіна, свідчать про те, що співробітники правоохоронних органів надсилали йому таємну інформацію, зокрема про слідчі дії, які плануються щодо нього.

Прокурори надали суду матеріали про те, що судді окружного адмінсуду Одеської області ухвалювали вигідні для компаній Альперіна рішення. Це допомогло отримати незаконне зменшення мита. Фігурують імена суддів Єфіменка і Кравченка

Вони також зачитали суду списки хабарів від Альперіна митникам, суддям, поліції

Крім того, за даними прокурорів, підозрюваний має ізраїльське громадянство, яким активно користується.

Сторона захисту назвала докази слідства маніпулятивними і необґрунтованими. За словами адвоката, прокурорами не надається жодних об’єктивних даних, що вказані у матеріалах справи телефон та електронна пошта належать Альперіну. Він вказав, що прокурори оперують даними з іншого провадження, яке розслідувала Генеральна прокуратура.

Також захист поскаржився на “незаконне затримання”, оскільки Альперін, мовляв, прийшов на допит сам, коли дізнався про підозру буцімто від адвокатів.

Адвокат Андрій Федур також прокоментував повідомлення президента Володимира Зеленського, який назвав Альперіна контрабандистом та “оголосив у розшук”. На думку захисника, президента, “хтось свідомо підставив”, адже гарант не може підміняти функції слідства і суду.

Читайте також:
Зеленський особисто оголосив у розшук “хрещеного батька контрабанди”. Обіцяє цінний подарунок

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна