Соціологи назвали шість найпопулярніших пільг серед українських ветеранів

 

Українські соціологи назвали шість найпопулярніших пільг, якими користуються учасники бойових дій в Україні.

Як повідомляє “Новинарня“, такі результати соціологічного дослідження оприлюднила в п’ятницю, 4 жовтня, громадська організація “Юридична Сотня” та компанія Kantar Україна в Українському кризовому медіацентрі.

Відтак, до топ-6 пільг, якими користується переважна більшість ветеранів в Україні, належать:

  1. Безкоштовний проїзд у міському громадському транспорті;
  2. Пільги на житлово-комунальні послуги;
  3. Пільговий проїзд у міжміському транспорті;
  4. Виплата до 5 травня;
  5. Щорічне медичне обстеження та диспансеризація;
  6. Додаткова оплачувана відпустка 14 днів.

“Опитані ветерани назвали пільги, якими вони хотіли б користуватися, проте якість надання їх, станом на зараз, залишається низькою. Серед них: отримання земельної ділянки, першочергове безоплатне зубопротезування, щорічне медичне обстеження та диспансеризація, пріоритет в державному забезпеченні житлом”, – розповіла експертка “Юридичної сотні” Юлія Морій.

Психологічна підтримка та реабілітація, на думку соціологів, має контраверсійне сприйняття серед ветеранів. Зокрема, позитивно та високо оцінюють ті, хто має досвід звернення за допомогою.

Проте ймовірність звернення серед тих, хто ще не звертався за психологічною допомогою є досить низькою. Крім того, наявні бар’єри для звернення у тих, хто не має досвіду.

“Більшість ветеранів АТО/ООС у віці 20-39 років цікавляться безкоштовним навчанням, лише 14% заявили, що їх ця пільга не цікавить”, – йдеться у звіті, який презентувала “Юридична сотня”.

Відповідно проведеного дослідження, державне фінансування громадських об’єднань ветеранів – цікавлять лише вузьку цільову (переважно учасників бойових дій в Афганістані). Такою пільгою користується лише 4% опитаних.

Дослідження проводилося протягом серпня 2019 року, було опитано 1215 респондентів, серед яких були різні покоління ветеранів, у 10 населених пунктах.

Як інформувала “Новинарня“, Рада збільшила штрафи за відмову у перевезенні пільговиків майже у 19 разів.

Читайте також:
Пільги при вступі у виш для учасників бойових дій збільшаться

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна