Суд скасував заочний арешт та розшук блогера Шарія

 

Шевченківський районний суд Києва відмовився ініціювати екстрадицію, скасував розшук і заочний арешт відеоблогера Анатолія Шарія та повернув його справу на додаткове розслідування в прокуратуру.

Про це йдеться в матеріалах суду, передають у вівторок, 16 квітня Українські Новини.

У квітні поточного року суд розглянув справу, відкриту проти Шарія за фактом застосування ним вогнепальної зброї в ході конфлікту з відвідувачем в ресторані “MacDonalds” в Києві в травні 2011 року.

Шарію були пред’явлені звинувачення в грубому порушенні громадського порядку з мотивів явної неповаги до суспільства, що супроводжувалося особливою зухвалістю та винятковим цинізмом із застосуванням вогнепальної зброї (ч.4 ст.296 Кримінального кодексу).

Вказана кримінальна справа надійшла до суду 13 липня 2011 року, але в лютому 2012 року була зупинена в зв’язку з оголошенням в розшук Шарія. Крім того, в 2012 році суд заочно застосував до нього запобіжний захід у вигляді утримання під вартою.

У липні 2013 року Міністерство безпеки і юстиції Нідерландів поінформувало Україну, що Шарій отримав статус біженця і не може бути виданий українським правоохоронцям відповідно до Женевської конвенції 1951 року, і Директиви Європейського Союзу.

Крім того, з 27 лютого 2014 року Інтерпол припинив міжнародний розшук обвинуваченого. У травні 2014 року стало відомо, що Шарій також отримав статус політичного біженця в Литві. У травні 2018 року поліція поінформувала суд, що розшук блогера триває.

Крім того, начальник Солом’янського управління поліції Києва попросив суд звернутися в Міністерство юстиції для вирішення питання про екстрадицію підсудного. У серпні 2018 року суд на прохання адвоката Шарія відновив розгляд справи, зупиненої в 2012 році.

В судовому засіданні захисник обвинуваченого заявив клопотання про повернення кримінальної справи на додаткове розслідування з мотивів неповноти досудового слідства.

Адвокат зазначив, що в червні 2012 року Департаментом міграції Литви його підзахисному надано повний статус політичного біженця, що може свідчити про фальсифікацію в Україні кримінальної справи стосовно Шарія.

Прокурор в суді заперечував проти задоволення клопотання адвоката про направлення кримінальної справи на додаткове розслідування, вважаючи, що досудове розслідування проведено повно і об’єктивно, без істотних порушень норм кримінального процесуального законодавства.

Прокурор також підтримав клопотання про екстрадицію підсудного. Суд зазначив, що розумні терміни розгляду справи вже минули.

“Не підлягає задоволенню усне клопотання прокурора про здійснення запиту для екстрадиції обвинуваченого з огляду на те, що така дія прямо заборонена ст.32,33 Женевської конвенції, про що було поінформовано Генеральну прокуратуру України Міністерством безпеки і юстиції Нідерландів від 22.07.2013 року”, – вказав суд .

Суд також не знайшов підстав для застосування запобіжного заходу у вигляді арешту.

В результаті суд постановив повернути справу на дорозслідування в прокуратуру Києва, а розшук і заочний арешт Шарія – скасувати.

Як інформувала “Новинарня“, у Маріуполі СБУ викрила антиукраїнську агітаторку, яка керувалася з “ДНР”.

Читайте також:
Австрійський журналіст, якому забороняли в’їзд в Україну, приїхав на інтерв’ю із командою Зеленського

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна