Україна офіційно вийшла з трьох угод СНД

 

У середу, 23 січня, Кабінет міністрів схвалив рішення про припинення для України дії трьох угод щодо економічної співпраці, укладених в рамках Співдружності Незалежних Держав.

Про це повідомили в Мінекономрозвитку.

У відомстві зазначили, що йдеться про угоди про міждержавний обмін економічною інформацією, обмін інформацією в галузі зовнішньоекономічної діяльності та співробітництво в галузі зовнішньоекономічної діяльності.

Всі три угоди були укладені ще на початку 90-х і в сучасних реаліях вже втратили своє практичне значення та не застосовуються.

Окремо виділяється угода про співробітництво в галузі зовнішньоекономічної діяльності, яка була укладена 15 травня 1992 року у Ташкенті та передбачала, що країни-учасники СНД будуть спільно координувати свою політику та здійснювати зовнішньоекономічну діяльність із третіми країнами та міжнародними організаціями.

У рамках договору також передбачалося проведення консультацій між країнами СНД щодо контактів і членства в інших міжнародних організаціях.

Наголошується, що Україна на сьогодні має низку пріоритетних зобов’язань у сфері міжнародної торгівлі як член СОТ, а також в рамках угоди про асоціацію з ЄС, і низка положень угоди в рамках СНД суперечить цим зобов’язанням.

Після рішення уряду Міністерство закордонних справ України має повідомити виконавчий комітет СНД про припинення дії цих угод.

Читайте також:
Українська розвідка розриває зв’язки з СНД

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна