У МВФ оприлюднили деталі програми допомоги stand-by для України

 

Нова програма допомоги stand-by для України на загальну суму 3,9 млрд. доларів передбачає надання першого траншу негайно у розмірі 1,4 млрд. доларів США та перегляд виконання програми для виділення наступних виплат кожні півроку.

Про це йдеться у офіційній заяві на сайті МВФ.

Зазначають, що програма буде зосереджена на 4 пріоритетах:

  • продовження поточної консолідації бюджету, з метою подальшого зменшення держборгу;
  • подальше зниження інфляції зі збереженням гнучкого режиму валютного курсу;
  • посилення фінансового сектору, сприяння відновленню активів та відродженню банківського кредитування;
  • просування цілеспрямованої сукупності структурних реформ, зокрема, для вдосконалення процесів адміністрування податків, приватизації та управління.

Українська влада успішно відновила макроекономічну стабільність та зростання за підтримки міжнародного співтовариства. Розсудлива фіскальна та монетарна політика, а також гнучкий режим обмінного курсу допомогли зменшити дефіцит фіскального й поточного рахунків. Резерви були частково відновлені, і впевненість зросла”, — заявив перший заступник директора та в.о. голови Фонду Девід Ліптон. 

За його словами, нова угода stand-by “забезпечить опору для економічної політики української влади протягом наступного року, зберігаючи останні тенденції економічного зростання та сприяючи ще більш стійкому зростанню”.

“Разом з підтримкою Світового банку та ЄC, ця угода допоможе Україні покрити її фінансові потреби”, — підкреслив він.

Водночас Ліптон зазначив, що імплементація програми “є предметом значних ризиків, як внутрішніх, так і зовнішніх”.

“Українська влада зробила важливі кроки для пом’якшення цих ризиків, зокрема через затвердження надійного бюджету на 2019 рік, підвищення тарифів на газ і опалення та ухвалення законодавства для вдосконалення управління у державних банках. Повна та своєчасна реалізація програми матиме вирішальне значення для її успіху в контексті складних викликів”, — наголосив він.

Як відомо, Рада директорів Міжнародного валютного фонду ухвалила програму допомоги stand-by для України на 14 місяців на загальну суму 3,9 млрд. доларів.

У Міністерстві фінансів України уточнили, що перший транш повинен надійти в Україну до 25 грудня.

Читайте також:
Світовий банк схвалив надання Україні фінансової гарантії на $750 мільйонів


〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна