“7% Зеленського – голоси виборців, які посилають в с***ку самих себе”

 

 

Тетяна Ніколаєнко
журналіст

(FB)

Чи любите ви галюцинації? Дивне запитання, згодна! Але 7% українців готові за галюцинацію проголосувати, а ще частина з радістю обговорює її електоральні шанси.

Так, я про Зеленського. І я як завжди електорально незначна одиниця, тому що я вже не пам’ятаю, коли дивилася його “Квартал”, ще давніше сміялася над його жартами і мене вже нудить від його голосу в рекламі. Його просто занадто багато в моєму житті, навіть фоном.

Коли я дивилася його “Слугу народу” я відчувала себе як Ар’я Старк з Ігри престолів, яка потрапила на спектакль трупи, що зображає історію Семикоролівств. Ар’я плаче, а публіка сміється.

Сміх – різновид психологічного захисту від болю, спосіб емоційної розрядки. Коли пацієнт у терапії сміється над проблемою, значить, що він її осилив.

Але те, що робить роками Зеленський – це все ж дещо інше. Це – насмішка, спосіб знецінити. “95-й квартал” добре попрацював над десакралізацією політиків. Останні щоправда давали постійно для цього привід, заслужили і навіть перетворилися в конкуруючу фірму.

Але за цим усім загубився один нюанс.

У перевдяганні блазня в царя немає нічого нового – це один із стовпів карнавальної культури середньовіччя. Посміялися, злість зігнали, розійшлися.

Є тільки одне “але” – в цих карнавальних сценах народ сміявся також і над собою.

Далі я приведу цитату з Бахтіна: “Чистий сатирик знає тільки негативний сміх, ставить себе поза осміюваним явищем, протиставляє себе йому, – цим руйнується цілісність сміхового аспекту світу, смішне (негативне) стає приватним явищем. Народний же амбівалентний сміх висловлює точку зору цілого світу, куди входить і сам”.

Люди, насмішені Зеленським, не помічають, що дурні не тільки політики, а й вони, що мерзотники також і вони. І що ці раблезіанські бонвівани сидять у батьківських трійках по роздачі тортика.

7% Зеленського – це 7% тих, хто геть знецінив українську політику, яким так хочеться всіх послати “в сраку”, що їм не важливо, що вони в черговий раз пошлють туди самих себе – бо “Слуга народу” – це чиста галюцинація, а ось інтереси Ігоря Валерійовича Коломойського завжди предметні та корисливі!

До речі, а “Квартал” над ним колись сміявся? Чи виведені гроші – це не смішно?
А над собою сміявся?

Читайте також:
Соцопитування: Порошенко вийшов на друге місце після Тимошенко, Зеленський – третій

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна

[sendpulse-form id="91944"]