Поліція відреагувала на розгін націоналістами ромського табору на Лисій горі

 

Поліція Києва відкрила два кримінальні провадження після публікації відео із вигнанням ромів із їхнього табору на Лисій горі в суботу, 21 квітня.

“Слідчим відділом Голосіївського управління поліції після проведення першочергової перевірки розпочато кримінальні провадження за ст. 161 (Порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної належності або ставлення до релігії) та ч. 2 ст. 296 (Хуліганство) Кримінального кодексу України”, – йдеться в повідомленні прес-служби ГУ Нацполіції в столиці у середу, 25 квітня.

“Сьогодні у мережі Інтернет з’явилося відео неправомірних дій невідомих осіб щодо громадян, які перебували в урочищі «Лиса гора».
Опубліковане відео стало підставою для негайного внесення відомостей у Журнал єдиного обліку заяв та повідомлень Голосіївського управління поліції м. Києва…
Працівники поліції розпочали розслідування, а відтак проводять усі необхідні оперативно-розшукові заходи та слідчі дії для встановлення правопорушників. Правоохоронці просять свідків та очевидців інциденту, які перебували на місці події, звернутися до столичної поліції для надання свідчень”, – зазначили в поліції.

На відео видно, як група молодиків (деякі в балаклавах) біжать за ромами, серед яких є жінки і діти. Один із переслідувачів неприцільно кидає камінь, надалі двоє хлопців розпилюють у бік втікачів сльозогінний газ.
На відео чути, як жінки кричать “Міліція!”

Націоналістична організація “С14” не приховує, що 21 квітня змусила ромів піти геть із табору на Лисій горі.

Координатор “С14” Сергій Мазур заявляв: “Вони (роми) не виконали вимогу, лише частина покинула табір у парку. Але після переконливих законних аргументів інші теж вирішили піти з забороненої території”.

За його словами, члени організації “поприбирали за ними (ромами) майже все сміття, демонтували палатки та безпечно спалили”.

Міжнародна правозахисна організація Amnesty International натомість заявляла про те, що в ніч з 20 на 21 квітня “радикали вчинили погром ромського табору, під час якого, за словами очевидців, використовували газові балончики, ріжучі предмети і, можливо, вогнепальну зброю”.
“АІ” звернулася до влади з вимогою розслідувати ситуацію.

Перед тим голова київського управління Національної поліції Андрій Крищенко зазначав, що правоохоронцям неодноразово доводилося складати протоколи про порушення громадського порядку на ромів, які стояли табором на Лисій горі.
За його словами, нещодавно роми пішли з табору на Лисій горі, лишивши після себе купи сміття.
Він повідомляв, що до правоохоронців не надходило жодної скарги від ромів на побої або насильство.

Залишки табору ромів на Лисій горі. Фото: С14

Велика кількість кочових ромів з’явилася в Києві у квітні.

Перед інцидентом на Лисій горі “С14” витіснила, імовірно, цей самий циганський табір із Центрального залізничного вокзалу.

Читайте також:
Після вбивства 8-річної дитини в Лощинівці на Одещині
відбулися антиромські погроми. ВІДЕО

 

 

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна