У середу, 24 січня, група учасників бойових дій – ветеранів та діючих військовослужбовців в/ч А1594 (73-й морський центр спеціальних операцій) вийшли на пікет до Міноборони і Генерального штабу ЗС України в Києві, щоб привернути увагу до дискримінації командуванням свого колишнього комбрига – капітана 1-го рангу Едуарда Шевченка.
Про це “Новинарні” повідомив один з учасників акції – ветеран 73-го центру, сержант Володимир Харченко.
За його словами, бойового офіцера Шевченка, який у 2014-2015 роках був нагороджений орденами Богдана Хмельницького двох ступенів і трьома – “За мужність”, обманом зняли з посади та позбавили грошових виплат.
Як стверджує Харченко, подібні акції під МОУ зарекомендували себе як дієві, особливо коли йдеться про реальні утиски і проблеми.
“Видно, що керівництво боїться таких виступів”, – сказав представник дев’ятьох пікетувальників.
До них вийшов генерал Олександр Копаниця – начальник відділу по роботі з громадянами та доступу до публічної інформації Міністерства оборони, який заявив, що МОУ бере справу на контроль, узяв контакти протестувальників та підписане ними звернення.
Володимир Харченко особливо підкреслив, що йдеться про заяву реальних учасників бойових дій, із підтвердженими БР та бойовими виходами разом із Шевченком.
У зверненні морських розвідників на захист колишнього командира сказано: “Навесні 2016 року Едуард Шевченко був призначений комбригом 73-го морського центру в складі ССО. Гідний наступник своїх героїчних попередників, капітанів 1-го рангу Зінченка Олексія Володимировича й Оліференка Юрія Борисовича, які загинули під час АТО.
Призначення сприйняте особовим складом з піднесенням та надією. Бойовий командир, якого бійці бачили поруч в бою, а не в штабі чи на плацу ППД, якому вірили і з яким пов’язували надії. Звичайно, за винятком «ображених», які завжди були і є в кожній частині, і на кожній війні.
На початку жовтня 2017 року саме через підкилимні інтриги “ображених” (так званої “групи Марата” та кількох офіцерів ССО) Шевченка звільнили з посади комбрига. Без його згоди і не зважаючи на листа більш ніж 40 офіцерів та старшин центру до президента України та міністра оборони, який було надіслано на його захист та підтримку, але з невідомої причини проігноровано!
Керівництво ГШ та ССО наплювали на ухвалу Миколаївського окружного адміністративного суду № 814/1960/17 від 27.09.2017 р. про його незаконне звільнення.
Ієзуїтським наказом змусило Шевченка “попрощатися з бойовим прапором частини” і на свято Дня частини показово навіть не запросило його. Вивело “в розпорядження штабу ССО” і забуло про те, що він взагалі існує. А тиждень тому позбавило навіть копійчаних засобів для не лише існування, а ще й лікування важко хворої дитини”.
“Коли Україні треба було звільняти Торецьк, забезпечувати розвідку під час знаменитого рейду 95-ї бригади, відбивати Мар’їнку, виводити наші підрозділи з оточення під Іловайськом, виконувати диверсії під Дебальцевим — він був потрібен. Та коли проявив твердість у питанні легалізації аферистів у себе в частині, коли відмовився покірно виконувати примхи ГШ — його цинічно і глузливо викинули”, – сказано у зверненні.
“В чому проблема? Шевченко лише хотів служити у своїй частині, воювати з своїми офіцерами і бійцями надалі. Мав право, яке чесно заслужив в своїй частині (з лейтенанта і до комбрига на війні). Причому з перших її днів”, – підкреслюють прибічники Едуарда Шевченка, наголошуючи, що чергове звання він отримав не за вислугу, а за реальну операцію зі звільнення Торецька, і в Збройних силах обмаль таких офіцерів – повних кавалерів ордену “За мужність”.
“Ми не вимагаємо нічого, окрім одного — гідного ставлення до людини, яка більше ніж сповна виконала свій військовий і громадянський обов’язок. Яка завжди була категорична до пройдисвітів та аферистів і не поступилася своїми принципами”, – заявляють ветерани центру.
“Так, Шевченко – складна, харизматична особистість, бойовий офіцер, який знає, як перемагати, та не знає як пристосовуватись. Він незручний, бо не вміє змовчати, не вміє підлеститись. Несистемний, незручний, неслухняний. Полковник, який чесно воював, плечем до плеча з рядовими, ділив набої, воду, їжу — тому ми і не можемо промовчати. Без таких офіцерів наша армія приречена на сповзання в совкове минуле, омріяне і кероване ворогом”, – підкреслюють Харченко та інші ветерани, які підписалися під зверненням.
“Ми вимагаємо припинити таке ганебне, принизливе ставлення до Едуарда Шевченка, що демотивує інших офіцерів ЗСУ. Армія, ССО не мають жодного права так поводитись з своїми офіцерами, а тим більш такими, як капітан 1-го рангу Едуард Шевченко!” – сказано у зверненні.
Звернення підписали: Харченко В. (Доцент), Рудюк А. (Паспарту), Полудняк В.В. (Шустрий), Кривонос А. (Бєня), Білоусов В. (Омега), Комісарук М. (Комісар), Сопронюк М. (AC/DC), Розумов О. (Граф), Шевчик С. (Шева), Назаревич В. (Назар), Горбатюк О., Святивода О. (Хомяк), Баратинський Ф. (Фелікс).
У власному дописі в соцмережі Володимир Харченко, апелюючи до вищого керівництва Сил спецоперацій і Генштабу, зазначає: “Хоч крапля совісті залишилась? Викинули офіцера на піку його можливостей через особисту неприязнь? Не догодив? Не прогнувся? Не потрібен? Так залиштесь хоча б людьми!”
“Ви свідомо розвалюєте єдиний у воюючій країні центр підготовки морських розвідників? Доручаєте керівництво центром людині зі сторони, людині далекій навіть до розуміння специфіки морської розвідки? Людині, яка була під водою хіба що з маскою і трубкою на пляжі. Зате гарно влаштовує новорічний корпоратив в їдальні частини, після якого дуже веселі офіцери піднесено розсікають по місту: «Вот ето настоящій командір! Уважіл! Как і должно бить в арміі!»
Про яку, пробачте, армію? Кращі офіцери та контрачі центру пишуть рапорти на звільнення, які з посмішкою підписуються на позиції: «А мені менше клопоту працювати з вакантами». Типу, нема людей для виконання задач — нема проблеми. Може, дійсно нема проблеми?” – риторично запитує Харченко.
Читайте також:
Прикутий ланцюгом: під Міноборони протестували військові,
яких виключили із центру спецоперацій
〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.
〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!