74 українських військових та цивільних громадян, яких сьогодні, 27 грудня, мають звільнити з полону за обміном, урочисто зустрінуть в столичному аеропорту “Бориспіль”.
Таку акцію розганяють у соцмрережах із хештегом #зустрінь_своїх.
Як відомо, процедура обміну на Донбасі має початися о 12:00. Прибуття літака зі звільненими до Києва на військове летовище “Борисполя” очікується до 19:00.
“Зі станції метро «Бориспільська» (зелена гілка) приблизно з 17:00 ходитимуть безкоштовні автобуси прямо до місця зустрічі.
Можна доїхати своїм ходом на авто чи попутками, але врахуйте, що це не знайомий всім аеропорт «Бориспіль», а військовий аеродром, який знаходиться далі повороту на цивільний аеропорт!” – пише в соцмережі організатор ФБ-події Юрій Гудименко.
У Москві назвали час і місце обміну полоненими між Україною й ОРДЛО
Як повідомляла “Новинарня“, останні обміни полоненими відбувалися перед цим у вересні 2016 року. Надалі процес зайшов у глухий кут.
У середу, 15 листопада 2017 року, учасник гуманітарної підгрупи ТКГ Віктор Медведчук на зустрічі з Володимиром Путіним заявив, що Україна готова звільнити 306 осіб у рамках обміну полоненими в Донбасі, у свою чергу Київ чекає від бойовиків звільнення 74 громадян України.
Президент РФ підтримав ідею такого обміну й того ж дня повідомив про це по телефону ватажкам “ДНР/ЛНР” Олександру Захарченку та Ігорю Плотницькому.
Представники сепаратистських угруповань також погодилися і віддали розпорядження готувати обмін до Нового року.
СБ України привітала анонси Путіна щодо звільнення українських полонених.
За даними російських ЗМІ, обмін стосуватиметься лише заручників в ОРДЛО і не включатиме українських політв’язнів у Росії.
Після перевороту в “ЛНР” новий ватажок бойовиків Луганська Леонід Пасічник заявив, що зміна влади в “республіці” не вплине на хід підготовки до обміну полоненими.
Щоб провести такий обмін, українській стороні слід було прийняти правові рішення щодо сепаратистів і бойовиків, які вже засуджені або щодо яких розслідуються кримінальні справи – це так звана “юридична чистка”.
У зв’язку з цим 9 грудня відбулася нарада в генпрокурора.
Того ж дня в Мінську пройшла зустріч радників президентів “нормандської четвірки” щодо питання обміну полоненими між Києвом і ОРДЛО.
Детальніше про юридичний механізм звільнення засуджених в Україні сепаратистів для їх обміну на наших полонених в “ДНР/ЛНР” читайте в матеріалі: Бразильський терорист Лусваргі – у списках на обмін з ОРДЛО. Юридичний механізм непростий
14-15 грудня стали надходити численні повідомлення про рішення судів та прокуратури щодо ув’язнених, підсудних та підозрюваних сепаратистів і громадян РФ, яких планують обміняти в ОРДЛО.
Зокрема, 14 грудня Приморський райсуд в Одесі скасував запобіжний захід у вигляді арешту фігуранту “справи 2 травня” з боку “Антимайдану” – росіянину Євгену Мефьодову – для його обміну на українських полонених в ОРДЛО, а 20 грудня у Харкові після вироку суду про 5 років позбавлення волі за “законом Савченко” на волю випустили “антимайданівця” Юрія Апухтіна.
Напередодні обміну: шпигунові на Рівненщині дали 14 років
Обмін вінницької в’язниці на свободу в “ДНР”: історія одного шпигуна
Обмін утримуваними особами між Україною та ОРДЛО відбудеться 27 грудня.
Про це заявили за підсумками зустрічі в Москві 25 грудня патріарх Московський і всієї Русі (РПЦ) Кирил, ватажки бойовиків “ДНР” і “ЛНР” Захарченко й Пасічник та Медведчук.
Уже після цього учасниця гуманітарної підгрупи ТКГ Ірина Геращенко оприлюднила нові дані СБУ, згідно з якими бойовики ОРДЛО незаконно утримують 170 громадян України (у листопаді повідомлялося про 157).
Читайте також:
Рішення щодо обміну полонених приймає безпосередньо Порошенко, – Медведчук
За нинішнім обміном ОРДЛО має звільнити 74 особи
зі 101 відомого українця в полоні, – Медведчук
〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.
〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!