Прокурор МКС у Гаазі: Із 14 липня 2014 року на сході України почався міжнародний збройний конфлікт

 

Прокурор Міжнародного кримінального суду в Гаазі зафіксував два періоди особливо запеклих боїв з початку збройного конфлікту на Донбасі: в Іловайську у серпні 2014 року і в Дебальцевому – з січня по лютий 2015 року.
Про це йдеться в звіті прокурора МКС Фату Бенсуда, оприлюдненому на офіційному сайті установи.

Зокрема, прокуратура МКС встановила факти військового протистояння між українськими військовими та збройними силами Російської Федерації.

Попереднім розслідуванням встановлено, що збройні формування бойовиків “ДНР” і “ЛНР”, “досить організовані, щоб розглядатися як сторони неміжнародного збройного конфлікту”.
Водночас повідомляється про можливість розглядати протистояння на сході України як міжнародний конфлікт.

“Канцелярія прокурора також привела додаткові відомості, що вказують на факт існування прямого військового протистояння між збройними силами Російської Федерації та України, з чого випливає, що найпізніше з 14 липня 2014 року, паралельно з неміжнародним збройним конфліктом, на сході України мав місце міжнародний збройний конфлікт” , – сказано в доповіді.

Читайте також:
В Гаазі з’ясовують, чи має право МКС розслідувати Іловайську трагедію

 

 

〉〉  Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter

 

〉〉 Найкращий лайк - переказ 50 грн. для гонорарів авторам "Новинарні".