Нардепи підняли собі зарплату заднім числом

 

Верховна Рада збільшила оклади народних депутатів.

За відповідну постанову сьогодні, 7 грудня, проголосували 235 народних депутатів, повідомляє УНІАН.

“Установити розмір посадових окладів народних депутатів України на рівні посадових окладів членів Кабінету Міністрів України, виходячи з розміру прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб на 1 січня календарного року, згідно з додатком”, – сказано в постанові.

З 1 січня 2017 року прожитковий мінімум становив 1600 гривень, а з 1 грудня зріс до 1762 гривень.

Перед голосуванням в.о. голови комітету з питань регламенту Павло Пинзеник заявив:

“Відповідно до положень 33 статті закону «Про статус народного депутата», народному депутату встановлюється щомісячний посадовий оклад. Надбавки до такого окладу здійснюються у розмірі, встановленому для членів Кабінету міністрів України. Народний депутат в питаннях матеріального і соціально-побутового забезпечення прирівнюється до членів Кабінету міністрів України”.

Пинзеник заявив, що ці вимоги закону не дотримуються, тому вносяться необхідні зміни.

“Для прикладу, посадовий оклад міністра зараз складає 16 тисяч гривень. Відповідно до проекту постанови такий самий розмір посадового окладу пропонується встановити народному депутату – члену комітету”, – сказав він.

“Для реалізації положень проекту не потрібно додаткового фінансування з державного бюджету, оскільки достатньо бюджетних призначень, передбачених законом про державний бюджет на 2017 рік, а також коштів, запланованих на 2018 рік”, – додав Пинзеник.

В додатку до проекту постанови повідомляється, що посадові оклади народних депутатів визначаються в прожиткових мінімумах, встановлених для працездатних осіб на 1 січня календарного року, в таких розмірах: голова ВР12 прожиткових мінімумів (19 200 грн.); перший заступник голови ВР – 11,5 прожиткового мінімуму (18 400 грн.); заступник голови ВР – 11,0 (17 600 грн.); голова комітету ВР, Спеціальної контрольної комісії ВР з питань приватизації, керівник депутатської фракції (депутатської групи) у ВР – 10,5; перший заступник, заступник голови комітету ВР, Спеціальної контрольної комісії ВР з питань приватизації, секретар комітету ВР, Спеціальної контрольної комісії ВР з питань приватизації, заступник керівника депутатської фракції (депутатської групи) у ВР, голова підкомітету комітету ВР – 10,3; член комітету ВР – 10,0 (16 000 грн.).

У тексті постанови зазначається, що вона набуває чинності з дня ухвалення, а застосовується – з 1 жовтня 2017 року (тобто “заднім числом”).

У супровідних до проекту постанови документах зазначається, що дотепер посадовий оклад депутата в залежності від посади, яку він обіймає в керівництві Верховної Ради та її органах, визначається на підставі розпорядження голови ВР від 9 вересня 2005 року. «Посадовий оклад для народного депутата – члена комітету у розмірі 6109,0 грн був встановлений на рівні посадового окладу члена Кабінету міністрів України», – сказано в одному з документів.

Окрім окладу, у народних депутатів, як і в членів уряду, є система надбавок. За попередніми підрахунками, в підсумку депутати – члени комітетів (тобто нардепи з найменшим окладом) можуть мати зарплату до 30 тисяч гривень.

Як відомо, бюджетні витрати на зарплати нардепам, їх помічникам та працівникам парламенту і підвідомчих організацій у 2018 році можуть зрости на 390,3 млн гривень, якщо проект бюджету проголосують без змін.

Читайте також:

Порошенко запропонував підвищити мінімальну зарплату до 4100 грн.

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна