Американські дипломати про миротворців ООН на Донбасі: “можлива пастка” й “помилка”

 

Ідею про введення миротворців ООН у зону конфлікту на Донбасі, яку несподівано підтримав президент Росії Володимир Путін, в умовах низької довіри до російської сторони треба ретельно проаналізувати й дослідити, “чи це не пастка”.

Про це заявив 68-й держсекретар США (2013-2017 рр.) Джон Керрі на 14-й щорічній конференції “Ялтинська європейсьа стратегія” в Києві 15 вересня, повідомляє “Інтерфакс-Україна”.

Треба переконатися, що це не якась пастка“, – наголосив Керрі.

Керрі наголосив, що, з огляду на обставини, ідею введення миротворчого контингенту ООН на Донбас  треба “підпріпити додатковими застереженнями”.

Зокрема, серед таких застережень екс-глава Держдепу назвав питання визначення кордону, необхідності реалізації Мінських угод, а також гарантій того, що Україна без обмежень зможе визначати своє майбутнє.

Керрі визнав, що в період свого керівництва Державним департаментом був розчарований Мінським процесом, відсутністю адекватної реакції на домовленості в “нормандському форматі”, і говорив Путіну про необхідність рухатися швидше.

Він також наголосив: “Те, що сталося в Криму, де російське керівництво продемонструвало відверту брехню, не має прощення“.

При цьому колишній посол США в ООН  (у 2005-2006 роках) Джон Болтон висловив думку, що введення миротворців на Донбас може призвести до замороження конфлікту і не допоможе відновити контроль України над усією своєю територією.

“Я не думаю, що в Україні повинні бути які-небудь миротворці. Я думаю, що це помилка з точки зору України. Тому що, по-перше, це означає, що ви збільшуєте роль Росії у внутрішніх справах України“, – зазначив Болтон у кулуарах YES-2017.

Болтон зазначив, що зараз основна дискусія йде навколо того, щоб не заморозити цей конфлікт. “Якщо ви хочете відновити суверенітет України над Донбасом, то останнє, що Україна повинна робити, – це допускати сюди миротворців“, – вважає він.

Дипломат також переконаний, що Україна повинна зробити все можливе, щоб зменшити тиск Росії на себе.

“Я вважаю, те, що Україна робить зараз, недостатньо. Необхідно докласти набагато більше зусиль”, – підкреслив він.

Водночас колишній прем’єр-міністр Великої Британії Девід Камерон заявив, що Мінський процес необхідно перезапустити.

Екс-прем’єр Британії також вважає, що країни Заходу зробили помилку, коли “заплющили очі на російську інтервенцію в Грузію в 2008 році”. На думку Камерона, це “дало Росії зрозуміти, що можна йти далі”, і призвело в підсумку до нападу держави-агресора на Україну.

Представник України у Тристоронній контактній групі з урегулювання ситуації на Донбасі, екс-президент Леонід Кучма назвав неприпустимим той формат введення миротворців, який запропонувала Росія.

“Введення миротворців на Донбасі у форматі, що запропонувала Росія, я вважаю, що це просто знущання з України і з усього світу”, – сказав Кучма журналістам в рамках конференції YES.
На його думку, є лише один вихід – закрити українсько-російський кордон.

Як писала “Новинарня“, раніше офіційний представник Держдепартаменту Хізер Нойєрт заявила, що США підтримують позицію України в питанні розміщення миротворців на всій території Донбасу та на кордоні з Росією.

Нагадаємо, 22 серпня президент Петро Порошенко повідомив, що має намір у вересні представити на засіданні Генасамблеї ООН ідею про розгортання миротворчої місії на Донбасі.

5 вересня президент РФ Володимир Путін заявив, що розміщення миротворців ООН на Донбасі можливе, але вони можуть перебувати лише на лінії розмежування та діяти для забезпечення безпеки співробітників ОБСЄ.

Постпред РФ при ООН Василь Небензя повідомив, що 5 вересня російська сторона направила проект резолюції про розміщення миротворців на Донбасі генсеку ООН та голові Ради Безпеки ООН.

Офіційний Київ відкинув пропозиції РФ щодо розташування миротворців лише на лінії розмежування та заявив, що в цьому контингентів не має бути представників Росії.

11 вересня Путін у розмові з канцлером ФРН Ангелою Меркель погодився на присутність “місії ООН” на всій території конфлікту, але в статусі охорони спостерігачів СММ ОБСЄ.

Читайте також:
Меркель готова послабити санкції проти РФ в обмін на миротворців для Донбасу, – ЗМІ

Путін перевернув ідею Порошенка про миротворців на Донбасі “з ніг на голову”, – Геращенко

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна