Відносна більшість українців – за дострокові вибори ВР. СОЦІОЛОГІЯ

 

Відносна більшість українців підтримує проведення позачергових парламентських виборів. Схвально цю ініціативу оцінили 48%, несхвально – 35%.

Такі результати опитування оприлюднив Фонд “Демократичні ініціативи” імені Ілька Кучеріва.

Загальне ставлення до перевиборів Верховної Ради практично не змінилося з грудня минулого року, зазначили в ФДІ.

Найбільше підтримують ідею дострокових виборів на Сході (61%), дещо менше – у Центрі (48%) і на Півдні (43%), найменше – на Заході (36%).

При цьому 65% виборців заявили, що пішли б голосувати на позачергових виборах, якщо вони відбудуться найближчим часом, 23% – не пішли б.
У грудні 2016 році таких було 63,5% і 20%, відповідно.

Потенційна явка на парламентських виборах приблизно однакова в усіх регіонах, окрім Півдня, де вона помітно нижча і складає 43%.

Відповідно до результатів опитування, 30% українців вважають поточну політичну ситуацію в Україні критичною, 60% – напруженою.
Лише 6% назвали її спокійною, а тих, хто охарактеризував її як благополучну, менше 1%.

Оцінка ситуації зовсім не змінилася за останній рік, а порівняно з липнем 2015 року на 7% зменшилася оцінка ситуації як критичної і, відповідно, на 9% зросло визначення ситуації як напруженої, зазначають автори дослідження.

Опитування проводилося Фондом “Демократичні ініціативи” імені Ілька Кучеріва спільно із соціологічною службою Центру Разумкова з 9 по 13 червня 2017 року в усіх регіонах України, за винятком Криму та окупованих територій Донецької й Луганської областей. Опитано 2018 респондентів віком від 18 років. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.

Читайте також:
Українців найбільше турбує війна на Сході, найменше – російська мова. СОЦІОЛОГІЯ

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна

Не проґавте найцікавіше!

Раз на тиждень ми відправляємо дайджест із вартими уваги статтями "Новинарні".