У Росії визнали політв’язнями чотирьох кримських татар

 

У Росії правозахисний центр “Меморіал” визнав політв’язнями чотирьох кримських татар, звинувачених окупаційною владою РФ у тероризмі, повідомляє “Радіо Свобода“.

Ідеться про заарештованих за обвинуваченням у причетності до організації “Хізб ут-Тахрір” Руслана Зейтуллаєва, Ферата Сайфуллаєва, Рустема Ваїтова та Нурі Примова.

Як зазначила в коментарі телеканалу “112 Україна” керівник Кримської правозахисної групи Ольга Скрипник, правозахисний центр прийшов до висновку, що справа сфабрикована.

“У справі “Хізб ут-Тахрір” свободи позбавлені 14 осіб, всі вони перебувають під арештом, і перші з них були затримані ще 23 січня 2015 року. Їх обвинувачують за терористичними статтями – участь у терористичній організації або організація терористичного співтовариства. Статті серйозні, до 20 років позбавлення волі”, – розповіла Скрипник.

За словами правозахисниці, всі звинувачення будуються на тому, що в чоловіків були вилучені матеріали релігійного змісту – це мусульманські фільми або мусульманські книги. “Нічого терористичного в цьому немає. І друге – це свідчення деяких свідків. Але судовий процес, який зараз проходить у Ростові-на-Дону, показав, що вже більше половини свідків відмовилися від свідчень. Це сфабрикована справа спрямована проти мусульман Криму”, – сказала керівник Кримської правозахисної групи Ольга Скрипник.

Читайте також:
МЗС: Росія незаконно утримує 13 українських політв’язнів

Facebook коментарі

   

підтримати новинарню 2

Залишити відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *