Нові назви українських міст і сіл у процесі декомунізації повинна обирати насамперед громада. Про це, як інфоормує “Новинарня”, сказав президент України Петро Порошенко сьогодні, 3 червня, на великій прес-конференції.
Один із журналістів запитав про ставлення президента до рішення Верховної Ради про перейменування міста Комсомольськ у Горішні Плавні та коли Порошенко здійснить візит у “таке місто”.
“Моє ставлення до цього дуже просте: я почав процес децентралізації і впевнений у тому, що територіальна громада, виконуючи закон про декомунізацію, повинна сама вирішити, якою буде назва міста. Закон дозволяє Верховній Раді, якщо не визначила громада нову назву, прийняти рішенням Верховної ради. Я не думаю, що це оптимальний шлях. Я думаю, треба робити децентралізацію, треба надавати суспільству право і відповідальність за назву. У мене прохання, щоб вона не була пов’язана з [країною-]агресором і не була пов’язана з комунізмом, а далі – визначайтеся”, – сказав Петро Порошенко, коментуючи чинний закон про декомунізацію.
“Як президент я закінчив. Як громадянин, я був би не занадто щасливий їхати саме в такі Плавні. Якщо запросите – приїду”, – заявив Порошенко.
Нагадаємо, Верховна Рада 19 травня в рамках декомунізації перейменувала Комсомольськ Полтавської області на Горішні Плавні, присвоївши місту історичну назву села, що раніше було на цій території. Це спричинило невдоволення міщан, зокрема акції протесту.
Водночас рішення ВР пояснюється тим, що мешканці Комсомольська, всупереч вимогам закону про декомунізацію, не надали жодного варіанту для перейменування свого міста й бажали залишити стару назву.
Голова парламенту Андрій Парубій підписав постанову ВР про перейменування Комсомольська та багатьох інших населених пунктів 1 червня.
Назва міста Горішні Плавні стала офіційною саме сьогодні, 3 червня – наступного дня після публікації постанови ВР у газеті “Голос України”.
Читайте також:
У Комсомольську придумали, як замість декомунізації розшифрувати назву на честь козаків
В’ятрович пояснив, чому Комсомольськ став Горішніми Плавнями всупереч бажанню місцевих
Курйоз декомунізації: в Україні з’явився ще один Київ. За 8 км від Львова
〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.
〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!
Представники нового уряду Литви планують відвідати Україну наступного тижня
Ексміністр закордонних справ Данії Кофод очолив наглядову раду “Укренерго”
Колишнього генпрокурора Костіна призначать послом України у Нідерландах, – джерела
Кабмін продовжує ще на рік заборону ввезення в Україну російських товарів
Посадовець в/ч змушував підлеглих працювати в кіоску його дружини, прийшло ДБР
“Новинарня“ – український ньюзрум. Без фейків. В курсі важливих подій.
Ми пишемо насамперед про війну з російськими окупантами; про Збройні сили та їх розбудову; про армію і військових, силовиків і ветеранів, мобілізованих/демобілізованих, переселенців та їх проблеми; про життя на українському Донбасі й окупованих теренах; безпекові проблеми. Не оминаємо інші варті уваги події в Україні та світі.
У 2022-2023 роках “Новинарня” працює за інституційної підтримки за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Зміст наших матеріалів не обов’язково відображає офіційну позицію EED, а є виключною відповідальністю наших авторів.
Контакти
news @ novynarnia.com
contact @ novynarnia.com
Facebook
https://www.facebook.com/Novynarnia
Twitter
https://twitter.com/Novynarnia
Телеграм
https://t.me/Novynarnia
Instagram
https://www.instagram.com/novynarnia/
Приєднуйтеся до наших сторінок, коментуйте, оцінюйте, пропонуйте цікаві теми.
Долучайтеся до числа наших патронів на платформі Patreon
При передруку гіперпосилання на “Новинарню” обов’язкове в першому-другому реченні
Головний редактор: Дмитро Лиховій
Запрошуємо до співпраці партнерів, однодумців та рекламодавців
e-mail: contact @ novynarnia.com