У Києві почався демонтаж пам’ятника чекістам

 

У Києві сьогодні, 25 травня почали демонтувати пам’ятник чекістам біля Либідської площі. Напередодні працівники комунальних служб зняли з монумента цокольні плити, а сьогодні почався його демонтаж за допомогою спецтехніки.

Екскаватор працював кілька годин, помітно “підточивши” стелу з боків, але з настанням сутінок роботи припинилися. Їх буде відновлено завтра, 26 травня.

Раніше радник міського голови Києва з питань благоустрою Дмитро Білоцерковець повідомив, що всі знесені в рамках декомунізації пам’ятники тимчасово зберігатимуться на одному з відкритих майданчиків в аеропорту “Київ” (Жуляни).

Читайте також:
В’ятрович ініціює зустріч із Кличком, аби той не саботував декомунізацію в Києві

 

“Пам’ятник чекістам – бійцям революції” було встановлено 1967 року на площі Дзержинського, яку після здобуття Україною Незалежності було перейменовано в Либідську.

Автором монументи, що являє собою вертикальну гранітну стелу з двома величезними обличчями “бійців революції”, є відомий український скульптор Василь Бородай. З огляду на цей факт, деякі мистецтвознавці та активісти наполягають на тому, що монумент чекістам має бути збережено в музеї.

Тільки в період від 1927 до 1990 року (не враховуючи репресій після перших спроб встановлення радянської влади у 1918 році й до 1927-го), в Україні було заарештовано понад 1 мільйон осіб. 140 тисяч із них – розстріляно.

Читайте також:
Декомунізація: на карті Украни з’явилися міста Горішні Плавні, Кам’янське, Вараш, Олешки

День слов’янської писемності і культури: декомунізація буде неповна без дерусифікації

Facebook коментарі

   

підтримати новинарню 2

Залишити відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *