Предстоятель УАПЦ підтримав перейменування Кіровограда на Єлисавет

Предстоятель УАПЦ митрополит Київський і всієї України Макарій (Малетич) запропонував перейменувати Кіровоград на Єлисавет.

Про це він написав у своєму листі на ім’я кіровоградської громадської організації “Воля”, повідомляє сайт Novosti.kr.ua.

“Бажаю славним українцям та всім, хто живе на теперішній Богом даній землі, бути патріотами України, щоб досягти спільного рішення і Божого благословення та патріотичного натхнення, щоб назва була м. Єлисавет і Єлисаветська область”, ‒ зазначив у листі митрополит Макарій, уродженець Львівщини.

Предстоятель Української автокефальної церкви наголосив на тому, що по всій Україні нараховується 60 адміністративних одиниць, які носять ім’я чудотворця святителя Миколая. А тому українцям потрібно відроджувати традицію називати міста іменами святих.
На думку глави УАПЦ, Єлисавет – варіант уславлення святої Єлисавети.

Нагадаємо, що за перейменування Кіровограда на Єлисаветград дуже активно виступають місцеві священнослужителі УПЦ (МП).

Згідно з результатами проведеного у жовтні загальноміського опитування щодо перейменування 76,6% опитаних жителів міста висловилися за назву Єлисаветград.

Натомість, профільний комітет Верховної Ради, взявши до уваги рекомендації Українського інституту національної пам’яті, обрав іншу назву ‒ Інгульськ.
УІНП та патріотична громадськість вважають назву Єлисаветград фіксацією в Україні російського імперського спадку і прославляння цариці Єлизавети Петрівни. 

Як зазначає сайт risu.org.ua, проти рішення народних депутатів категорично виступили директори низки місцевих підприємств та представники Московського патріархату в Україні, які 27 грудня 2015 року вивели своїх працівників та вірян на мітинг проти назви Інгульськ.

Акція прихильників УПЦ (МП) та працівників підприємств не досягла успіхів, оскільки на захист назви Інгульськ організовано виступили учасники бойових дій АТО. Останні після цих подій разом із активістами “Спілки інвалідів АТО”, “Бойового братства” та “Спілки ветеранів Афганістану” звернулися до голови СБУ з проханням провести розслідування фактів причетності до організації мітингу посадових осіб з керівництва підприємств “Радій”, “Червона зірка”, “Гідросила”, нардепа Костянтина Яриніча, екс-кандидата на посаду міського голови Артема Стрижакова та керівництва УПЦ (МП).

Довідково
У попередні роки Кіровоград носив такі назви:
1784-1924 — Єлисаветград
1924-1934 — Зінов’євськ
1934-1939 — Кірово
від 10 січня 1939 року — Кіровоград

Існують версії, ніби в XVIII столітті місто також мало назву Єлисавет.

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.