Волонтери оголосили акцію “Е-десятина”: вимагають від найбагатших декларантів поділитися з армією

 

Відомі київські волонтери ініціювали акцію “Е-десятина”, закликавши посадовців пожертвувати на армію частину своїх статків, задекларованих в електронних деклараціях. Про це повідомляє “Новинарня” з посиланням на ініціаторів акції.

У четвер, 10 листопада, о 10.00 з київського Головпоштамту волонтери фонду “Повернись живим” та об’єднання “Народний тил” разом із ветеранами АТО публічно надішлють листи-звернення до народних депутатів, міністрів та мерів міст з пропозицією пожертвувати на потреби армії частину задекларованих ними капіталів.

Як зазначив ініціатор акції Віталій Дейнега, “за давньою українською традицією прийнято жертвувати 10% від своїх доходів на добрі справи”.

“Знайомтесь, це найодіозніші е-декларанти. Власники тисяч квадратних метрів житла, мільйонів неукраїнських грошей, автопарків та інших забавок. А це наші листи до них. Листи офіційні з ввічливим проханням допомогти армії.
Перші листи підуть у провідні парламентські фракції. Але на цьому робота не скінчиться. Ми будемо писати багатьом нардепам і чиновникам, регулярно публікуючи звіти та їхні відповіді”, – розповів Дейнега.

Участь в акції візьмуть: Віталій Дейнега (засновник фонду “Повернись живим”), Роман Сініцин (співзасновник об’єднання “Народний тил”), Евген Турчак (демобілізований 95 одшбр, голова деснянського відділення Київської міської спілки ветеранів АТО), Леонід Остальцев (демобілізований 30 омбр, засновник мережі Pizza Veterano).

“Зокрема, учасники акції підготували листи-звернення для рекордсменів по кількості задекларованих об’єктів нерухомості – нардепам Ярославу й Богдану Дубневичам, топ-колекціонеру і поціновувачу мистецтва – депутату Нестору Шуфричу, любителям дорогих годинників Сергію Таруті та Віталію Хомутиннику. А також міністру-колекціонеру вин Арсену Авакову та іншим топ-посадовцям”, – сказано в анонсі.

“Віталій Дейнега придумав “двіж” із високопосадовцями, що задекларували шестизначні суми у доларах та гривнях, церкви, картини, швейарські турбійони, вина і яхти.

Усім цим товаришам будуть надіслані розлогі паперові листи з проханням допомогти армії.
Якщо це суперечитиме їхнім моральним принципам (“ми проти війни”), там будуть варіанти допомоги пораненим або дітям загиблих – реабілітація, відвезти на відпочинок на Сардинію, в Монако чи Ніццу”, – додав Роман Сініцин.



Читайте також:
Підсумки е-декларування: подано 103 тисячі звітів, “просачкували” 7 депутатів

Чумак: Наступною фазою е-декларування має бути кампанія “Поясни, або йди геть!”

Волонтер Дейнега: Навіть зараз вдається збирати для армії 0,5 млн. грн. щотижня

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна