Рада ухвалила закон про україномовні квоти для радіо. ВІДЕО

 

“Важливою перемогою на інформаційному фронті” назвав голова парламенту Андрій Парубій ухвалений сьогодні Закон “Про внесення змін до Закону України “Про телебачення і радіомовлення” (щодо частки пісень державною мовою в музичних радіопрограмах і радіопередачах)”.

Ідеться про доопрацьований законопроект №3822-д, прийнятий як компроміс із великими радіомовниками на базі проекту 3822.

Законом передбачено обов’язок телерадіоорганізацій при здійсненні радіомовлення забезпечувати частку пісень державною мовою на рівні не менше 35 відсотків від загального обсягу пісень, поширених протягом доби. Зокрема не менше 35 відсотків – від загального обсягу пісень, поширених у кожному проміжку часу з 7:00 до 14:00 та з 15:00 до 22:00 години.

Також встановлюється, що при здійсненні радіомовлення мовники, що поширюють музичні твори, серед яких пісні офіційними мовами Європейського Союзу відповідно до умов ліцензії становлять не менше 60 відсотків загального обсягу пісень, поширених протягом доби, зокрема не менше 60 відсотків від загального обсягу пісень, поширених у кожному проміжку часу з 7:00 до 14:00 та з 15:00 до 22:00 години, повинні забезпечувати частку пісень державною мовою не менше ніж 25 відсотків загального обсягу пісень, поширених протягом доби, зокрема не менше 25 відсотків від загального обсягу пісень, поширених у кожному проміжку часу з 7:00 до 14:00 та з 15:00 до 22:00 години.

Документ містить також норму, відповідно до якої телерадіоорганізації при здійсненні радіомовлення забезпечують державною мовою не менше 60 відсотків добового обсягу ведення передач, в тому числі новинно-аналітичних блоків, розважальних передач (дикторами, ведучими радіопередач).

“За” проголосували 268 депутатів.

Голова Верховної Ради Андрій Парубій на брифінгу зазначив, що цей законопроект опрацьовувався робочою групою і в профільному парламентському комітеті, і громадськими активістами.

Спікер наголосив: “Я невідкладно підпишу цей закон, як тільки буде подання від апарату, і відсьогодні кожна третя пісня, 35 відсотків в українському ефірі буде українською мовою”.

Статистика ефіру до прийняття закону:
моніторинг радіостанцій - україномовна музика

Детальне роз’яснення щодо прийняття та застосування цього закону – в Новинарні ввечері.

Читайте також:
Біля Ради проходить концерт на підтримку квот для україномовної музики

Facebook коментарі

   

підтримати новинарню 2

Залишити відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *