Глави МЗС 12 країн Євросоюзу закликали швидше надати Україні безвізовий режим

асоціація Україна ЄС

 

Міністри закордонних справ країн Північної Європи, Балтії та Вишеградської групи заявили про необхідність без зволікання надати право безвізового в’їзду в ЄС громадянам України і Грузії.

Про це йдеться в спільній заяві міністрів після зустрічі в латвійській Юрмалі, повідомляє “Європейська правда”.

Глави МЗС підтвердили готовність продовжувати надавати підтримку реалізації договорів про асоціацію з Україною, Грузією і Молдовою, а також наголосили на необхідності розвитку співробітництва з іншими країнами Східного партнерства.

“Міністри відзначили необхідність без зволікання надати безвізовий режим Грузії та Україні”, – йдеться в заяві.

У нараді міністрів закордонних справ взяли участь глави зовнішньополітичних відомств 12 країн – Данії, Ісландії, Норвегії, Фінляндії, Швеції, Естонії, Латвії, Литви, Чехії, Словаччини, Польщі та Угорщини.

Як писала Новинарня, 20 квітня Єврокомісія оголосила про подання законодавчої пропозиції щодо візової лібералізації для України.

Процедура підготовки та розгляду документа в Європарламенті забирає не менше місяця, а після схвалення в ЄП він має бути затверджений Радою Євросоюзу.

Виходячи з цього графіку, рішення про безвізовий режим України з ЄС набуде чинності не ранше літа, орієнтовно – в липні.

Читайте також:
Українці купують паспорти Молдови, щоб їздити в ЄС без віз

Facebook Comments

підтримати новинарню 2

Залишити відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *