Фірма з Харкова сфальсифікувала черевики, щоб потрапити на тендер Міноборони замість “Талану”

Сфальсифіковані в Харкові черевики "Талану" для тендеру Міноборони. Фото: ФБ Бірюков

 

Український виробник взуття намагався пробитися на тендерні торги Міністерства оборони, вдавшись до фальсифікації. Підприємці надали на розгляд оборонного відомства черевики ТОВ “Таланлегпром”, у які взуті військовослужбовці ЗСУ зараз, і видали їх за свої, лише приклеївши іншу підошву та замінивши бирки.
Про це в соцмережі повідомив один із засновників Волонтерського десанту в МО, радник міністра оборони Юрій Бірюков.

У своєму дописі Бірюков зазначив, що поява “нового виробника” – явище позитивне.
“Виробник дуже просить дати позитивний висновок на цей самий черевик, і з цим позитивним висновком виробник планує брати участь у торгах МО. На кону – сотні мільйонів гривень, а значить: гроші на розвиток виробництва, стабільна заробітна плата (на підприємстві), відрахування до всіляких бюджетів”, – так описав радник міністра переваги від виграшу новою фірмою тендеру на взуття для військовослужбовців.

“Зразок дуже хороший, так. Він виглядає так, як виглядає “таланівський”… І шнурки там такі ж, як і в “таланівських”… І шкіра там така ж, як і в “таланівських”… І кевларова устілка там… Того ж виробника (як у армійських берців виробництва ТОВ “Таланлегпром”), з таким самим номером контракту… І взагалі – це черевик від “Талану”, – констатував Бірюков.

сфальсифіковані черевики Талану для тендеру Міноборони - ФБ Бірюков 6

За словами представника Волонтерського десанту, щоб потрапити на держзакупівлі, “новий виробник” взяв черевик виробництва “Таланлегпром”, відірвав підошву, приклеїв свою – і привіз. Ось, я вмію шити такі ж берці!”

“Підробку видало три моменти: занадто “брудне” кріплення підошви, недбало спорота вставка з НСН-номером і пристрочена наскрізь вставка без нього, ну й кевларова устілка”, – пояснив Юрій Бірюков.

На уточнювальне запитання “Новинарні“, про якого саме виробника йдеться, Бірюков відповів, що “вони з Харкова”. При цьому радник міністра не став називати саме підприємство, зазначивши: “Вони це без супровідних документів передали, “на авось”.

Водночас, за його словами, у законодавстві про держзакупівлі не передбачено санкцій, аби виробник-шахрай надалі був позбавлений права брати участь у тендерах.

Інші фото сфальсифікованих черевиків:
сфальсифіковані черевики Талану для тендеру Міноборони - ФБ Бірюков 2

сфальсифіковані черевики Талану для тендеру Міноборони - ФБ Бірюков 3

сфальсифіковані черевики Талану для тендеру Міноборони - ФБ Бірюков 4

сфальсифіковані черевики Талану для тендеру Міноборони - ФБ Бірюков 5

Варто зазначити, що в сучасні берці виробництва “Талан” військовослужбовців Збройних сил України “перевзули” у серпні-вересні 2015 року. Це взуття – черевики демісезонні бойові з високими берцями з верхом із нубука в комбінації із штучним матеріалом на основі “нейлону 6.6” литтєвого методу кріплення підошви – здобуло переважно позитивні оцінки армійців, особливо в порівнянні зі старими військовими берцями ЗСУ.

Читайте також:
Чому ЗСУ проводять 95% закупівель за корупціогенною “переговорною процедурою”
в одного учасника

Міністр оборони скасував поточний тендер щодо турнікетів для ЗСУ через низьку якість

Бірюков: Уперше за 24 роки з лав ЗСУ вигнали генерала Генштабу з ганьбою, “пішовнахергеть”

Facebook Comments

підтримати новинарню 2

Залишити відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *