Росія вдарила по багатоповерхівці в Києві ракетою Х-101, яку виготовили в ІІ кварталі ц.р. Компоненти завозять попри санкції, розповів Зеленський

Росія вдарила по багатоповерхівці в Дарницькому районі Києва ракетою Х-101, яку виготовили в другому кварталі цього року.

Про це у традиційному вечірньому зверненні 14 травня повідомив президент України Володимир Зеленський.

“Детально з’ясовуємо, яку саме зброю – які саме ракети та дрони – росіяни застосовували цього разу. У Києві по будинку, за попередніми даними, було влучання ракети Х-101. Виробництво – другий квартал цього року. І це означає, що компоненти для виробництва ракет, необхідні ресурси та устаткування Росія в обхід глобальних санкцій усе ще завозить, це має бути реальною ціллю всіх наших партнерів – зупинити російські схеми обходу санкцій”, – зазначив він.

Також Зеленський запевнив, що готуються кроки, які можуть активізувати “спільну протидію”.

Санкції мають бути більш болісні для Росії.

Масований удар по Києву в ніч на 14 травня

Як писала “Новинарня, в Києві під масованим комбінованим російським ударом 14 травня опинилися дев’ять районів – ворог застосував балістичні ракети та безпілотники. Зафіксовані пошкодження багатоквартирних житлових будинків, нежитлових приміщень, бізнес-центру, автосалону, гаражів.
Під атаку РФ потрапили Шевченківський, Печерський, Дарницький, Дніпровський, Оболонський, Cолом’янський, Деснянський, Святошинський та Голосіївський райони.

За ніч росіяни випустили по Україні понад 670 ударних дронів і 56 ракет.

Сили протиповітряної оборони знешкодили 41 ракету та 652 безпілотники, якими російські військові атакували Україну з вечора 13 травня.

Начальник управління комунікацій командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат повідомив, що “переживаємо зараз найбільші удари взагалі, які були за час повномасштабного вторгнення із застосуванням крилатих і балістичних ракет, також дронів різних типів”.

У Києві, станом на вечір 14 травня, вже щонайменше 12 загиблих. Найбільше – внаслідок руйнування під’їзду будинку на Харківському масиві.

Читайте також:
“Такого в світі ще не було”: Флеш розповів деталі відбиття одного з наймасштабніших повітряних ударів з початку війни

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна