Історичний документ: Україна та Британія підписали меморандум про співпрацю у космічній сфері

Про це повідомили у британському уряді, передає “Суспільне”.

Зазначається, що документ було затверджено у посольстві України в Лондоні виконавчим директором британського Космічного агентства Полом Бейтом та очільником української дипмісії Валерієм Залужним.

Це перша угода між Космічним агентством Великої Британії та Державним космічним агентством України.

“Вона демонструє прагнення Великої Британії поглиблювати співпрацю з Україною у космічній сфері та підтримує амбіції, визначені в партнерстві Україна — Велика Британія на 100 років, погодженому у січні 2025 року”, — йдеться у повідомленні британського уряду.

Очікується, що угода сприятиме співпраці між британськими та українськими космічними організаціями, посиленню обміну інформацією та експертизою, а також підтримці нових ініціатив у сферах взаємного інтересу в цивільному та комерційному космосі.

Також у британському уряді кажуть, що цього тижня Космічне агентство Великої Британії внесе 100 тисяч євро на підтримку програми спільної діяльності між Європейським космічним агентством та Держкосмосом України, що допоможе зміцнити український космічний сектор.

“Першою ініціативою є проєкт “Сервіси аграрного та екологічного моніторингу для України та регіону Чорного моря (SEN4STATUkr)”, спрямований на вдосконалення практик ведення аграрної статистики з використанням даних дистанційного зондування Землі”, — поясили там.

Валерій Залужний назвав підписаний документ “історичним”, наголосивши, що він відкриває новий розділ кооперації між космічними агентствами обох держав.

“У меморандумі йдеться про обмін інформацією та досвідом, підтримку цивільної та комерційної діяльності в космосі, а також про конкретні проєкти між нашими космічними агентствами”, — зазнавчив посол.

Окрім цього, за його словами, нова угода підтримує інновації, відкриває комерційні можливості та дозволяє використовувати космічні технології для забезпечення інтересів українців.

Читайте також:
Зеленський зустрівся зі Стармером: Україна і Британія підписали декларацію про посилення військової співпраці

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна