
21 лютого російські війська атакували завод американської фабрики компанії Mondelez у Тростянці Сумської області.
Про це повідомив міністр закордонних справ України Андрій Сибіга.
За його словами, ракета влучила в один із виробничих корпусів. Загиблих немає.
“Росія завдала удару по ще одному американському підприємству в Україні – цивільному виробничому об’єкту Mondelez у Тростянці — одному з перших великих американських інвестиційних проєктів в незалежній економіці України”, — зазначив посадовець.
Сибіга наголосив, що підприємство в Тростянці не є військовою ціллю: завод працює з 1990-х років, виробляє відомі кондитерські бренди.
Підприємство, зокрема, випускає шоколад Milka і “Корона”, бісквіт “Барні” й печиво Oreo.
Today, Russia struck another American business in Ukraine—a civilian production facility of Mondelez in Trostianets—one of the first major U.S. investments in Ukraine’s independent economy.
The missile hit one of the production buildings. Fortunately, there were no casualties.… pic.twitter.com/cGS2n0GQFv
— Andrii Sybiha 🇺🇦 (@andrii_sybiha) February 21, 2026
“Коли російські ракети вражають такі об’єкти, вони спрямовані не лише на Україну. Вони спрямовані на американські бізнес-інтереси в Європі”, — заявив глава МЗС, додавши, що Москва не може говорити про “економічний діалог” зі США, одночасно атакуючи об’єкти, які належать американському бізнесу.
Міністр назвав удари по цивільній промисловості “навмисним економічним терором” і заявив, що за такі дії має бути відповідальність.
Читайте також:
Під російські атаки потрапили вже 47% американських підприємств в Україні, – Сибіга
〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.
〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!