У Харкові запобігли теракту в міському парку

У Харкові повідомили про підозру в державній зраді та підготовці теракту 62-річному місцевому жителю: слідчі вважають, що чоловік планував встановити розтяжку з гранатою Ф-1 у міському парку.

Про це СБУ повідомила 10 листопада.

Відомо, що чоловіка затримали, коли він встановлював розтяжку з бойовою гранатою Ф-1 в одному з міських парків.

“Для підготовки теракту фігурант отримав від окупантів координати схрону, з якого забрав боєприпас. Потім він придбав на ринку малопомітну волосінь, щоб приєднати її до запобіжника гранати. За допомогою вибуху у багатолюдному місці ворог сподівався поширити панічні настрої серед мешканців міста”, — розповіли в СБУ.

За даними Харківської обласної прокуратури, розтяжка була встановлена у парку “Карпівський сад”.

“Правоохоронці висувають версію, що підрив парку був “тестовим етапом” для агента”, — кажуть у прокуратурі.

За даними слідчих, замовлення РФ виконував 62-річний місцевий житель, якого окупанти завербували через його дружину, що проживає у Москві та працює на російську спецслужбу.

“Задокументовано, що після встановлення розтяжки, агент планував виконати ще одне завдання ФСБ: виготовити саморобний вибуховий пристрій (СВП) з пластиду та вибухової рідини. Готову бомбу він мав закласти в центрі Харкова, щоб російські спецслужбісти дистанційно підірвали її у годину-пік”, — розповіли в СБУ.

Чоловік перебуває під вартою. Йому загрожує довічне ув’язнення з конфіскацією майна.

Читайте також:
У Харкові колишній учасник спроби захоплення ОДА у 2014-му готував новий теракт на замовлення ФСБ: деталі від СБУ

 

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна