Російська авіація ударила по Харкову 24 липня двома авіаційними бомбами УМПБ-5 з відстані 100 кілометрів.
Про це повідомили в Харківській обласній прокуратурі.
За даними відомства, бомби Росія випустила з літака Су-34 населеного пункту Строїтель Бєлгородської області РФ.
Дальність пуску таких бомб — близько 100 кілометрів, заявили в прокуратурі.
При цьому маса бойової частини значно потужніша за ту, що використовувалась у попередньому поколінні авіабомб УМПБ, зауважує “Мілітарний”.
“В УМПБ-5 бойова частина складає 250 кілограмів, як у фугасної авіаційної бомби. При тому, вона виготовлена з товстішого металу ніж в УМПБ Д-30, через що тяжчих поранень зазнали цивільні особи”, – розповів представник прокуратури.
Так, відзначає “Мілітарний”, Росія вперше застосувала нові боєприпаси УМПБ-5 по Харкову.
Станом на 13:39 відомо про 33 постраждалих через російський обстріл Харкова. Серед них — двоє дівчаток: одній 10 років, іншій лише 28 днів, а також вагітна жінка — усі вони зазнали гострої стресової реакції. У 17-річних хлопця та дівчини — вибухові поранення.
Читайте також:
Росіяни вдарили по центру Херсона чотирма КАБами: пошкодили навчальний і два медзаклади
〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.
〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!