Російські державні корпорації, зокрема “РЖД” і “Росатом”, активно використовують інфраструктурні проєкти як елемент стратегії “м’якої сили” для просування політичних інтересів москви в Африці.
Про це в неділю, 22 червня, повідомили в пресслужбі Головного управління розвідки Міністерства оборони України.
“Російський вплив на Африку через інфраструктурні проєкти – це дестабілізуючий фактор, котрий під обгорткою допомоги у розвитку призводить до залежності від москви. Росіяни використовують цей підхід на глобальному рівні”, — зазначає представник ГУР МО України Андрій Юсов.
Залізнична компанія “РЖД” розглядає реалізацію проєктів у Буркіна-Фасо, Гані та ПАР. У травні було затверджено концепцію розвитку гуманітарної присутності компанії за кордоном до 2030 року. Вона передбачає фінансування російськомовних шкіл, профільних ліцеїв, а також залучення іноземних студентів через стипендії для навчання в Росії.
Окремий напрям — створення спільного з Росією університету в Південно-Африканській Республіці, в якому зможуть навчатися студенти з усього континенту.
Паралельно “Росатом” просуває проєкти, спрямовані на формування лояльної до Кремля технологічної еліти. Окрім підготовки персоналу для АЕС, йдеться про створення повноцінної національної освітньої системи, яка працює на російські інтереси.
Зокрема, розглядається можливість відкриття філій російських вишів поблизу АЕС в Єгипті (Александрія) — як елемент довгострокового кадрового впливу.
Читайте також:
Росія дедалі частіше примусово мобілізує трудових мігрантів з Центральної Азії, – ГУР
〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.
〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!