Видання “Радіо Свобода” встановило особи російських військовослужбовців, які отримали поранення під час наступу на Київ та були доправлені у лікарні Гомеля та Хойників у Білорусі у лютому-березні 2022 року.
Про це йдеться в розслідуванні “Радіо Свобода”, опублікованому 10 червня.
Загалом ідеться про 898 військових, серед яких спецпризначенці, десантники та росгвардійці, які намагалися захопити українську столицю на початку повномасштабного вторгнення, та які можуть бути причетними до воєнних злочинів у Київській області.
Зокрема, йдеться про підрозділи “сил спеціальних операцій”, які в Росії вважають “елітними” і які дислокуються під Москвою: в Кубинці (в/ч 28337) і Солнєчногорську (в/ч 92154). Згідно зі списком поранених, до лікарень міста Гомеля після наступу на Київщині потрапили 16 військових цих частин ССО.
Із витоку даних також випливає, що після боїв за Київ та Чернігів на лікування у Білорусь доставляли бійців й інших “елітних” підрозділів – спецпризначенців Головного управління Генерального штабу РФ (також відомого як ГРУ) з Хабаровська, Тамбова, Новосибірська та Тольятті.
Отримані документи допомогли журналістам, зокрема, встановити особу російського військового, ймовірно причетного до вбивств цивільних на Київщині. Це – Олександр Квітко з позивним «Шкіпер». Він командир шостої роти 234 десантно-штурмового полку зі Пскова, підрозділу, який брав участь у захопленні Бучі.
Олександр Квітко з позивним «Шкіпер». Фото: “Радіо Свобода”
Відповідно до витоку даних пацієнтів, до гомельської лікарні Квітка привезли 28 березня 2022 року з осколковими пораненнями в шию, руку, гомілку та сідницю. Це підтверджує й отриманий журналістами рукописний список поранених бійців шостої роти 234 псковського полку. Цей документ знайшов місцевий мешканець після звільнення Бучі та передав журналістам “Радіо Свобода”. Першим у ньому вказане прізвище – Квітко.
Згідно зі свідченнями очевидців, Квітко міг бути причетним до вбивства місцевої пенсіонерки Алли Мінаєвої. Вона проживала в районі, який зайняла його рота в Бучі.
“Цивільні особи, які допомагали бабусі (Аллі Мінаєвій – ред.), підійшли до Олександра Квітка та запитали чи можна їм сходити до неї, щоб віднести продукти, на що Квітко їм пояснив, що до бабусі більше йти не потрібно, тому що вони з нею “вчинили гуманно”, – зазначив старший слідчий в особливо важливих справах ГСУ НПУ Іван Дулкай у коментарі “Радіо Свобода”.
〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.
〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!